Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 29. října bylo vyhrazeno dohrávkám 18. "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: T. Adamec - M. Boháč 1:0.

Průběžné pořadí: 1. místo Marek Miča, 2. místo Adam Frank, 3. místo Karel Kubala, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Martin Frank, u hráčů bez bonifikace vede Ivan Bebek.

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 29.10.2019 byl na pořadu Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku druhý dohrávkový termín umožňující hráčům odehrát scházející partie. V prvním dohrávkovém termínu po 3. kole jsem se rozplýval nad rekordním počtem 8 dohrávek a i když nyní potenciál k takovým partiím byl menší, tak jsem počítal s tím, že 3 až 4 partie se odehrají. Je možné, že někteří hráči jsou domluveni na jiný termín, ale v toto úterý se k dohrávkám dostavili jen 2 hráči L, což je samozřejmě velmi málo…?

Není tedy divu, že není až tak co komentovat. Partie mezi Tomášem Adamcem a Miroslavem Boháčem byla sice velmi zajímavá, když níže nasazený Miroslav již v úvodu získal 2 pěšce. Poté však poněkud zapomenul na vývin svých figur a zkušenější Tomáš útokem na krále dotáhnul partii k vítězství, když dosáhl pozice s nekrytelným matem.

Pokud zůstanu u rétoriky z minulého komentáře, tak T. Adamec jen rozšířil skupinu „zlobících“ hráčů z bonifikační skupiny jednobodových. Přidal se tak k Martinu Frankovi, Milanu Klusovi a Lukáši Buchtovi, kteří se vklínili do nejvyšších pater postupové tabulky i přes handicap jednoho bodu z nasazení.

Příští úterý je na pořadu již 7. kolo turnaje a jsem přesvědčen, že ještě během nadcházejícího týdne se nějaké dohrávky uskuteční, protože čas k jejich uskutečnění se krátí – podle propozic je to možné jen do zahájení 10. kola.

I přes pokročilost turnaje je do něj možné vstoupit kdykoli a není povinnost odehrát všech 11 partií, tudíž i nadále platí pozvánka k účasti pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů – třeba i jen tak na zkoušku.