Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - 6. kolo

V úterý 18. února bylo odehráno 6. kolo již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Saforek 1:0; O. Matusík - D. Mavrev 0:1; B. Buchta - T. Adamec 1:0; M. Klus - L. Buchta 0,5:0,5; J. Lavrišin - V. Buchtová 0,5:0,5; T. Schenk - J. Vaněk 1:0; D. Zmelty - V. Kaňák 1:0; K. Koval - Č. Kalus 1:0; J, Martikán - B. Pavlok 1:0; I. Bebek - P. Bužek 1:0; J. Šuchma - Ludmila Lacková 1:0; P. Matusík - Lucie Lacková 0:1; M. Boháč - J. Konečný 0:1.

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo David Mavrev, 3. místo Michal Saforek, mezi hráči s jednobodovou bonifikací jsou v čele Viktorie Buchtová, u hráčů bez bonifikace vede Bohuslav Pavlok.

Prague International Chess Festival 2020 - po 5. kole

Ve dnech 14. - 22. února se koná v Praze prestižní festival turnajů "Prague International Chess Festival 2020". Do Open turnaje se přihlásilo také osm hráčů Beskydské šachové školy: Adam Frank, Petr Gnojek, Kristýna Laurincová, Marek Miča, Ondřej Nytra, Matyáš Paseka, Richard Stalmach a Lucian Vantuch.

Po 5. kole mají Marek, Richard a Adam 3,5 bodů, Ondra má o půl bodu méně.
 

Městská liga mládeže - výsledky 9. kola

V pátek 14. února se odehrálo 9. kolo Městské ligy mládeže v šachu v sezóně 2019/2020. Hrálo se v sedmi ligách za účasti 35 hráčů. Mezi chlapci si nejlépe vedou Jan Bjolek, Bartoloměj Buchta a Ferdinand Buchta, a u děvčat jsou nejvýše Denisa Bartečková, Viktorie Buchtová a Valérie Bartečková.

 
 
 
          

"Šachový žebříček" - 12. a 13. 2.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Kupka. V "ŽEBŘÍČKU - mladší" byl odehrán Předvánoční turnaj, po započtení výsledků jsou nejlepší Sabina Miervová a Matěj ŠevčíkVe Frýdlantu je na tom nejlépe mezi staršími Matěj Hlisnikovský a mezi mladšími Filip Bílek.

 

 

 

Slezský Open 2020

v Rychvaldu byl v sobotu 16. února odehrán další z turnajů zařazených do seriálu Ostravský koník rapid tour - Slezský Open 2020. Beskydskou šachovou školu reprezentovali Serguei Vesselovski a Piotr Piesik.

 

Oběma našim hráčům se turnaj povedl na jedničku - Piotr byl zlatý a Serguei bronzový! Gratulujeme.

Krajský přebor - výhra v Porubě

V neděli 26. února bylo odehráno 8. kolo Krajského přeboru družstev, ve kterém nastoupili hráči BŠŠ "D" v Porubě proti místnímu celku ŠK Slavoj. Přestože značná část hráčů figurující v základní sestavě našeho týmu startovala v Praze na "Prague International Chess Festival 2020" a přestože výkonnostní rozdíl na jednotlivých šachovnicích byl v průměru 200 Elo bodů v neprospěch našich šachistů, vyhráli Frýdecko-místečtí 4,5:3,5.

O výsledek se výhrou zasloužili Michal Vaníček, Daniel Židek a Stanislav Sysala, důležité remízy přidali David Mavrev, Karel Rechtenberg a Pavlína Dudová.

1. liga východ - remíza v Třinci

V 8. kole 1. ligy východ se utkala naše extraligová záloha s družstvem TŽ Třinec. Zápas se hrál  v neděli 16. února a skončil remízou 4:4. To v kombinaci se zaváháním soupeřů znamená postup družstva BŠŠ na průběžně vedoucí příčku v tabulce!

V důležitém zápase vyhrál Damian Lewtak, remizovali Piotr Piesik, Serguei Vesselovski, Jakub Rabatin, Patrik Štěpán, Jiří Kozel a Martin Tauš.

O Frymíkův pohár - vítězí Veronika Vančáková

Pod pořadatelskou taktovkou naší šachové školy se celkem padesát osm děvčat a chlapců z Česka a Polska sešlo v sobotu 15. února na mezinárodním šachovém turnaji "O Frymíkův pohár". Velký kamarád FRYMÍK nechyběl a mezi děti přišel také, takže se nejen šachovalo, ale i veselilo.

V turnaji zvítězila Veronika Vančáková, mezi chlapci se z našich šachistů nejlépe umístil Matouš Mrázek, který skončil pátý.

Okresní přebor - výhra v Metylovicích

V sobotu 15. února bylo odehráno další kolo Okresního přeboru družstev, ve kterém nastoupil celek BŠŠ "F"  v Metylovicích proti místnímu Sokolu. Naši šachisté navázali na vítězství v minulém kole a také tentokrát zvítězili 3:2.

Vyhráli Stanislav Sysala a Lukáš Gnojek, remízy uhráli Michal Saforek a Jakub Konečný.

 

Městská liga mládeže - vítězové 9. kola

V pátek 14. února pokračovala v SVČ Klíč 9. kolem "Městská liga mládeže v šachu" v sezóně 2019/2020. Hrálo se v sedmi ligách s účastí 35 hráčů. 

Gratulujeme vítězům jednotlivých lig: Extraliga - Bartoloměj Buchta, 1. liga - Valérie Bartečková, 2. liga - Patrik Baier, 3. liga - Michal Petřík, 4. liga - Iris Hamerníková, 5. liga - Matěj Holásek, 6. liga - Tadeáš Keprt

10. kolo Městské ligy mládeže se odehraje v pátek 6. března.

Otevřený šachový turnaj - 5. kolo

V úterý 11. února bylo odehráno 5. kolo již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Saforek - O. Matusík 1:0; T. Adamec - K. Kubala 0:1; D. Mavrev - B. Buchta 1:0; J. Lavrišin - M. Frank 1:0; V. Buchtová - M. Klus 0,5:0,5; V. Vyvial - F. Buchta 1:0; K. Koval - L. Buchta 0:1; J. Osina - J. Martikán 1:0; B. Pavlok - Lucie Lacková 1:0; V. Kaňák - P. Matusík 1:0; Lucie Lacková - I. Bebek 0:1; L. Berka - Č. Kalus 0:1.

 

 

 

Průběžné pořadí: 1. místo Michal Saforek, 2. místo Karel Kubala, 3. místo Ondřej Matusík, mezi hráči s jednobodovou bonifikací jsou v čele Viktorie Buchtová, u hráčů bez bonifikace vede Jakub Vaněk.

Pololetní soustředění - komentář

Poslední lednový den měli školáci díky pololetním prázdninám volno, které řada mladých frýdecko-místeckých šachistů strávila na jednodenním soustředění v SVČ Klíč.

 

Přinášíme krátký komentář z pera trenéra Zdeňka Holeksy.

 

"Šachový žebříček" - 5. a 6. 2.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Kupka. V "ŽEBŘÍČKU - mladší" byl odehrán Předvánoční turnaj, po započtení výsledků jsou nejlepší Sabina Miervová a Matěj ŠevčíkVe Frýdlantu je na tom nejlépe mezi staršími Matěj Hlisnikovský a mezi mladšími Filip Bílek.

 

 

 

Městská liga mládeže - pátek 14. 2.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 14. února se odehraje 9. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2019/2020. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

Krajská soutěž - výhra s Mosty u Jablunkova

Osmé kolo Krajské soutěže družstev bylo odehráno v neděli 9. února a naše družstvo BŠŠ "E" v něm přivítalo na domácí půdě v SVČ Klíč celek TJ Mosty u Jablunkova. Po prohře v předchozím kole se tentokrát podařilo frýdecko-místeckým hráčům získat plný počet bodů za výhru 5:3.

Vyhráli Matyáš Paseka, Bartoloměj Buchta, Pavlína Dudová a Martin Frank, remizovali Vladimír Holeček a Karel Rechtenberg.