Nejúspěšnější šachová škola v ČR

KP škol v šachu, 6. - 9. třída - vítězem Gymnázium Petra Bezruče

Ve čtvrtek 16. ledna byl odehrán "Krajský přebor škol v šachu, 6. - 9. třída". Ve Středisku volného času Klíč ve Frýdku-Místku se sešlo 14 týmů, které si vybojovaly účast v okresních přeborech a bojovalo se nejen o medaile, ale i o postup na MČR, kam se probojovaly první dva týmy. 

Gratulujeme medailistům - 1. místo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek  "A" (Marek Miča, Adam Frank, Ondřej Nytra, Lucie Fizerová), 2. místo 6. ZŠ Frýdek-Místek (Petr Gnojek, Matyáš Paseka, Jan Bjolek, Vanesa Filipová), 3. místo ZŠ Krnov.

"Šachový žebříček" - 8. a 9. 1.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Kupka. V "ŽEBŘÍČKU - mladší" byl odehrán Předvánoční turnaj, po započtení výsledků jsou nejlepší Denisa Miervová a Matěj ŠevčíkVe Frýdlantu je na tom nejlépe mezi staršími Matěj Hlisnikovský a mezi mladšími Filip Bílek.

 

 

 

KP středních škol - vítězem Gymnázium Petra Bezruče

Ve středu 15. ledna byl odehrán také Krajský přebor škol v šachu v kategorii Střední školy. V Orlové se tentokráte sešlo 9 týmů středních škol, které si vybojovaly účast v okresních přeborech a bojovalo se nejen o medaile, ale i o postup na MČR, kam se probojovaly první dva týmy. 

Turnaj s přehledem ovládlo družstvo Gymnázia Petra Bezruče (Ondřej Havelka, Zuzana Gřesová, Kristýna Laurincová a Robert Demko), které vyhrálo s náskokem 10 bodů. Druhý zástupce okresu Frýdek-Místek, celek Gymnázia a SOŠ Cihelní (Daniel Židek, Tomáš Filip, Jakub Konečný a David Gřundil) skončil na nepopulárním 4. místě.

Dlouhodobý otevřený turnaj - 2. kolo

V úterý 14. ledna bylo odehráno 2. kolo již 19. "Dlouhodobého otevřeného turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - B. Buchta 0:1; D. Mavrev - K. Koval 1:0; J. Osina - M. Klus 0,5:0,5; B. Pavlok - V. Vyvial 0:1; J. Lavrišin - J. Martikán 1:0; M. Frank - I. Bebek 1:0; M. Boháč - V. Buchtová 0:1; Lucie Lacková - V. Kaňák 0:1; Č. Kalus - P. Bužek 1:0; L. Berka - J. Šuchma 0,5:0,5. 

Turnaj je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

KP škol v šachu 1. - 5. třída, vítězí 8. ZŠ

V Krnově se uskutečnil v úterý 15. ledna "Krajský přebor škol v šachu, 1. - 5. třída". Náš okres i naší šachovou školu reprezentovala dvě družstva, která postoupila z Okresního přeboru - 8. ZŠ FM a 6. ZŠ FM.

Gratulujeme medailistům - 1. místo 8. ZŠ FM (Antonín Zemek, Ondřej Šigut, Jaromír Osina a Tereza Horklová), 2. místo ZŠ Zelená Ostrava, 3. místo 6. ZŠ Frýdek-Místek (Hynek Létal, Jonáš Létal, Barbora Mičová a Justýna Prusková) 

 


 
 

POLSKO-ČESKÁ ŠACHOVÁ LIGA 2019 - závěrečná simultánka

V sobotu 11. ledna se ve Středisku volného  času Klíč konalo závěrečné vyvrcholení Polsko-české šachové ligy 2019 - simultánka proti IM Stanislavu Jasnému a Michalu Pazdiorovi.

Standa uhrál proti polským hráčům 15,5 bodů ze 17 partií, z našich šachistů vyhráli Marek Miča, Adam Frank, Kristýna Laurincová a Richard Stalmach, remizoval Petr Gnojek.

Městská liga mládeže - pátek 17. 1.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 17. ledna se odehraje 7. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2019/2020. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

Krajská soutěž - vítězství nad Brušperkem

Neděle 12. ledna zastihla frýdecko-místecké šachisty ve výborné formě. V krajské soutěži nastoupili naši hráči v 6. kole proti Sokolu Brušperk a podobně jako jejich kolegové v 2. lize i oni dovedli zápas k jasnému vítězství 6:2

Vyhrál Stanislav Jasný, Jakub Rabatin, Ondřej Nytra, Michal Vaníček a Jan Radko, remizovali Jiří Sedláček a Ondřej Matusík.

2. liga - BŠŠ "C" - Vysoké vítězství s Litovlí

V šestém kole 2. ligy družstev, které proběhlo v neděli 12. ledna, přivítali hráči BŠŠ "C" v SVČ Klíč celek TJ Tatran Litovel. K vidění byl zápas  s jednoznačným průběhem s konečným skóre 7:1 pro naše šachisty.

Na vítězství se výhrou podíleli Marek Miča, Richard Stalmach, Patrik Štěpán, Petr Gnojek, Adam Frank a Vladimír Holeček, po půlce přidali Lukáš Weissmann a Lucian Vantuch.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu - 4 první místa

3. kolo "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" bylo odehráno v sobotu 11. ledna v Ostravě. Také v tomto kole se našim hráčům dařilo - v desíti věkových kategoriích obsadili 4 první, 4 druhé a 3 třetí místa. Vítězové kategorií: Dívky do 8 let - Veronika Vančáková, Dívky do 10 let - Tereza Horková, Chlapci do 12 let - Bartoloměj Buchta, Dívky do 14 let - Sofie Tichá. Gratulujeme!

 
 
 
 

Dlouhodobý otevřený turnaj - 1. kolo

V úterý 7. ledna odstartoval již 19. "Dlouhodobý otevřený turnaj" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: V. Vyvial - K. Kubala 0-1; M. Saforek - J. Lavrišin 1-0; L. Buchta - B. Buchta 0-1; O. Matusík - D. Zmelty 1-0; V. Kaňák - T. Schenk 0-1; F. Buchta - J. Osina  0-1; J. Martikán - M. Boháč 1-0; K. Koval - J. Konečný 1-0; Ludmila Lacková - B. Pavlok 0-1; I. Bebek - L. Berka 1-0; P. Bužek - J. Vaněk 0-1; V. Buchtová - Č. Kalus 1-0; J. Šuchma - P. Matusík 0-1.

Turnaj je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Pozvánka - Krajské přebory škol družstev

Moravskoslezský šachový svaz vydal propozice Krajských přeborů škol v šachu 2020. Středisko volného času Klíč a Beskydská šachová škola bude pořadatelem kategorie "ZŠ 6. - 9. třída" (16. 1. - Gymnázium Petra Bezruče, 6. ZŠ). Kategorii "ZŠ 1. - 5. třída" (15. 1. - 8. ZŠ FM, ZŠ Sedliště) pořádá ŠO TJ Lokomotiva Krnov a kategorii "Střední školy" (15. 1. - Gymnázium Petra Bezruče, Gymnázium a SOŠ Frýdek-MístekSK Slavia Orlová.

Přejeme zástupcům okresu Frýdek-Místek sportovní úspěch!

Krajský přebor - remíza v Orlové

V neděli 5. ledna bylo odehráno 5. kolo Krajského přeboru družstev, ve kterém se hráči družstva BŠŠ "D" střetli s celkem ŠK Slavia Orlová "C". K vidění byl vyrovnaný zápas, který nakonec dopadl smírně 4:4.

Svou partii vyhráli Kristýna Laurincová, Ondřej Nytra, po půlce přidali Adam Frank, Vladimír Holeček, Jaroslav Lepík a Jiří Sedláček.

1. liga východ - výhra v Brně

Poprvé v novém roce se sešli hráči družstva k zápasu 5. kola 1. ligy - východ, ve kterém nastoupili v Brně proti celku Moravská Slavia Brno "B". Start do roku 2020 vyšel frýdecko-místeckým hráčům náramně, z moravské metropole přivezli výhru 5,5:2,5.

Vyhráli Serguei Vesselovsky, Jakub Rabatin, Marek Miča, Michael Kubík a Martin Tauš, remízou přispěl Patrik Štěpán

Novoroční cena města Bílovec 2020

V sobotu 4. ledna odstartoval další ročník série Ostravský koník rapid tour 2020, a to turnajem "Novoroční cena města Bílovec 2020". Beskydskou šachovou školu ve startovním poli čítajícím 180 hráčů zastupovalo 11 šachistů: Vojtěch Zwardoň, Serguei Vesselovsky, Jakub Rabatin, Marek Miča, Ondřej Nytra, Adam Frank, Bartoloměj Buchta, Lukáš Buchta, Ondřej Matusík, Viktorie Buchtová a Petr Matusík.

Vojtěch Zwardoň sice nenavázal na loňské vítězství, přesto skončil z našich hráčů nejlépe - na 12. místě.  V první dvacítce se ještě umístil patnáctý Serguei Vesselovsky.