Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 3. kola

V úterý 21. září bylo odehráno 3. kolo již 21. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Tauš - M. Klus 1:0; K. Kubala - M. Saforek 1:0; V. Buchtová - D. Lička 0:1; M. Frank - B. Buchta 0:1; J. Konečný - V. Vyvial 0:1; V. Pecha - T. Horková 1:0; P. Pravec - J. Martikán 0:1; H. Létal - M. Pravec 1:0; J. Lavrišin - D. Zmelty 1:0; J. Kožušník - T. Schenk 0:1; Č. Kalus - M. Boháč 0:1; Lud. Lacková - P. Bužek 1:0; A. Martikánová - Luc. Lacková 0:1.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Dnešní komentář je již ke 3. kolu 21. cyklu Otevřeného šachového turnaje, který je současně vyhodnocován jako Okresní přebor jednotlivců okresu Frýdek-Místek. Přes stále nejisté podmínky pro konání podobných aktivit se ke druhému kolu dostavilo 27 hráčů, takže reálně do turnaje se již zapojilo 31 hráčů!! Nyní jsou na startu účastníci ze 4 různých oddílů + 4 neregistrovaní hráči, z nichž ale tři jsou nositelé FIDE ELO.

Turnaj při tom počtu hráčů je definitivně rozdělen na tři bonifikační skupiny z pohledu FIDE ELO, což umožňuje zejména pro ty silnější hráče absolvovat duely především se sobě rovnými soupeři a pro ty s výkonnostně nižším ELO se mimo boj o ELO nabízí i boj o finanční ceny v jejich bonifikační skupině.

V příloze na webu je prozatím „provizorní“ tabulka, protože běžný standard všech souborů bude zkompletován také až po dohrávkách po 3. kole, kdy již bývá téměř úplné i startovní pole hráčů.  

 

Ve třetím kole jsme zaznamenali následující výsledky:

Tauš

Klus

1 - 0

 

Létal

Pravec M.

1 - 0

Kubala

Saforek

1 - 0

 

Lavrišin

Zmelty

1 - 0

Buchtová

Lička

0 - 1

 

Kožušník

Schenk

0 - 1

Frank

Buchta

0 - 1

 

Kalus

Boháč

0 - 1

Konečný

Vyvial

0 - 1

 

Lacková Lud.

Bužek

1 - 0

Pecha

Horková

1 - 0

 

Martikán

Lacková Luc.

0 - 1

Pravec P.

Martikán

0 - 1

 

Růčka

Létal

0 - 1

 

Co nám přineslo 3. kolo?  

Nevím, zda se dá nějaký výsledek označit za překvapující, i když výsledky favoritů nebyly až tak jednoznačné? Přesto se na čele tabulky vykrystalizovali již jen dva vedoucí hráči – první nasazený Martin Tauš a 3. nasazený Karel Kubala. Velmi nečekaně se do vedoucí skupiny dere se 100 % bodovým ziskem Jirka Martikán, který má handicap jednoho bodu v nasazovacím koeficientu, ale s dosud 100 % bodovým ziskem se včlenil mezi čtverku průběžně vedoucích hráčů!!

Velmi dobře si zatím vede i Václav Vyvial – a pokud by byl i v dohrávce scházející partie úspěšný, tak by se zařadil po bok J. Martikána!

Máme tu však i skupinu hráčů bez bodové bonifikace. Zde je jistě nutné brát vážně vstup do turnaje od Hynka Létala, který zatím má 100 % bodový zisk a nyní dokonce zvládnul odehrát 2 vítězné partie, takže jedno vítězství již má „k dobru“.  Již o něco dříve však mezi „elitu“ vstoupila Terezka Horková, která sice v posledním duelu podlehla 4. nasazenému hráči. I tak je vidět, že hraje na úrovni mnohem vyšší, nežli vypovídá její současné ELO. Komentovaného kola se účastnilo 26. hráčů a o vysoké bojovnosti opět svědčí to, že v odehraných duelech nebylo nerozhodného výsledku, když tentokráte byli úspěšnější vůdci černých kamenů, když jejich vůdci dosáhli pozitivní skóre 6 : 8 !

 

Přestože příští úterý je státní svátek, tak se podle rozpisu turnaje koná dohrávkový termín, který je příležitostí odehrát scházející partie, případně si předehrát partie, pokud hráč ví, že v některém z následujících termínů se nebude moci řádného kola zúčastnit. To je samozřejmě i výzva pro hráče, kteří by se ještě chtěli do turnaje zapojit.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala