Nejúspěšnější šachová škola v ČR

"Šachový žebříček" - 30. a 31. 1.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Chovanec.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Anna Jančušová a Jan KožušníkVe Frýdlantu je na tom nejlépe Petr Matusík.

 

 

 

Městská liga mládeže - vítězové 10. kola

V pátek 1. února se uskutečnilo 10. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2018/2019.  Hrálo se v devíti ligách s účastí 50 hráčů.

Gratulujeme vítězům jednotlivých lig: Super Extraliga - Marek Miča, Extraliga - Matyáš Trojan, 1. liga - Ondřej Šigut, 2. liga - David Zmelty, 3. liga - Martin Pravec, 4. liga - Barbora Mičová, 5. liga - Kyungmin Kim6. liga - Patrik Baier,  7. liga - Vojtěch Hlisnikovský.

            11. kolo Městské ligy mládeže se odehraje v pátek 1. března.

Open Mariánské Lázně 2019 - bleskový turnaj

V rámci turnaje Open Mariánské Lázně byl ve čtvrtek 24. ledna odehrán také doprovodný turnaj v bleskovém šachu. Turnaje, který se hrál na 11 kol tempem 2x3 minuty + 2s/tah, se z BŠŠ zúčastnili Marek Miča, Lucian Vantuch, Petr Gnojek, Kristýna Laurincová, Richard Stalmach a Adam Frank.

 

Ve skvělé formě zastihl celý turnaj Adama, který obsadil velmi pěkné 8. místě. Gratulujme!

Otevřený klubový přebor - dohrávky

V úterý 22. ledna byly na programu první dohrávky 17. "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: V. Vyvial - M. Klus 1-0; O. Matusík - J. Lavrišin 0,5-0,5; K. Koval - D. Žilinský 1-0; P. Vaníček - M. Pravec 0-1; T. Schenk - P. Pravec 1-0; M. Saforek - S. Sysala 0-1.

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo  Matyáš Paseka, 3. místo Adam Frank, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Denis Lička, u hráčů bez bonifikace vede David Gřundil.
 

TATA STEEL CHESS - GM Anton Korobov na 5. místě

Člen našeho extraligového týmu Beskydské šachové školy GM Anton Korobov (FIDE ELO 2699) ve dnech 10. - 26. ledna startoval na prestižním šachovém turnaji "TATA STEEL CHESS 2019", ze kterého si v loňském roce odvezl 2. místo.

 

Letos Anton uhrál v turnaji hraném na 13 kol 7,5 bodů a obsadil 5. příčku.

Krajský přebor mládeže v rapid šachu Havířov - pozvánka

4. turnaj "Krajského přeboru mládeže v rapid šachu" se uskuteční v sobotu 9. února v Havířově.

Chcete-li si zahrát, neváhejte a přihlašte se do úterý 5. února!

 

 

Prázdninová Městská liga mládeže - pátek 1. 2.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 1. února se odehraje 10. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2018/2019. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

 

"Šachový žebříček" - 23. a 24. 1.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Alexandr Chovanec.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Anna Jančušová a Jan KožušníkVe Frýdlantu je na tom nejlépe Petr Matusík.

 

 

 

Krajská soutěž - remíza s Petrovicemi

V 7. kole Krajské soutěže, které bylo odehráno v neděli 27. ledna, nastoupili hráči BŠŠ "E" proti celku Inter Petrovice. S vedoucím družstvem soutěže sehráli naši hráči vyrovnaný zápas a nakonec ukořistili cennou remízu.

Vyhráli Vladimír Holeček a Martin Frank, remizovali Daniel Židek, Tereza Beluská, Karel Rechtenberg a Jan Radko.

2. liga - výhra nad Havířovem

Sedmým kolem pokračovala v neděli 27. ledna 2. liga družstev. Tým Beskydské šachové školy nastoupil v SVČ Klíč proti celku TJ Slovan Havířov, který porazil 5-3.

Své partie vyhráli Jiří Kozel, Patrik Milat a Kristýna Laurincová, půlkou k celkovému vítězství přispěli Patrik Štěpán, Matěj Kuchař, Marek Miča a Martin Tauš.

 

Open Mariánské Lázně 2019 - konečné výsledky

Ve dnech 19. - 26. ledna se v Mariánských Lázních v rámci CZECH TOUR konal mezinárodní šachový festival "Open Mariánské Lázně 2019". Beskydskou šachovou školu reprezentovali v uzavřeném mistrovském turnaji IM Stanislav Jasný (FIDE ELO 2365) a CM Marek Miča (FIDE ELO 2212) a FIDE OPENU CM Richard Stalmach (FIDE ELO 2164) Adam Frank (FIDE ELO 2108), Petr Gnojek (FIDE ELO 2086), Kristýna Laurincová (FIDE ELO 2044), Ondřej Nytra (FIDE ELO 1956) a Lucian Vantuch (FIDE ELO 1883).

V mistrovském turnaji skončil Standa třetí a Marek čtvrtý, ve FIDE Openu skončil na velmi pěkném sedmém místě Adam Frank.

 

Serguei Vesselovsky vyhrál v Hrabůvce

V sobotu 26. ledna se v Ostravě Hrabůvce konal druhý turnaj ze série Ostravský koník Rapid Tour - Ostrava K-Trio Open 2019. Turnaje se zúčastnilo 121 hráčů, mezi kterými měla Beskydská šachová škola hned 9 zástupců.

Výborného výsledku dosáhli Serguei Vesselovsky, který ziskem 7,5 bodů turnaj vyhrál, druhý Jakub Rabatin, čtvrtý Vojtěch Zwardoň a pátý Piotr Piesik - gratulujeme.

V Žabni vítězí Bartoloměj a Viktorka Buchtovi

Obec Žabeň ve spolupráci se Základní školou Žabeň a za technické podpory naší šachové školy uspořádala v pátek 25. ledna 6. ročník šachového turnaje pro školní mládež "Slezské brána". Na startu se sešlo 66 dětí ze základních škol Regionu Slezské brány a sehráli šestikolový turnaj.

Gratulujeme vítězům, nejlepší chlapec - 1. Bartoloměj Buchta, nejlepší dívka - Viktorie Buchtová, nejlepší družstvo - Základní škola Václavovice.

Baštincův memoriál - Zdeněk Tauš

V Bezměrově u Kroměříže pořádá šachový klub TJ Postoupky ve dnech 25. - 26. ledna tradiční šachový festival "Memoriál Tomáše Baštince". V "Turnaji B" se zápočtem na FIDE ELO bude reprezentovat naší šachovou školu Zdeněk Tauš.

 

Průběžné Zdeňkovy výsledky můžete od pátečního odpoledne sledovat v odkazu pod příspěvkem.

1. liga mládeže - komentář Zdeněk Holeksa

V sobotu 19. prosince byla sehrána další dvě kola 1. ligy mládeže. Naše družstvo nastoupilo v Orlové proti celku TJ Lokomotiva Krnov, se kterým prohrálo 3,5:2,5, a proti týmu TJ OStrava,kterému podlehli 1,5:4,5. V průběžném pořadí tak klesla BŠŠ na 9. příčku. 

 

Hodnocení dvojzápasu přináší Zdeněk Holeksa.