Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soupisky družstev 2019/2020

Už příští měsíc vstoupí do nové sezóny 2018/2019 soutěže družstev, ve které bude reprezentovat Beskydskou šachovou školu šest týmů. Své zástupce tak bude mít frýdecko-místecký šach v extralize, 1. lize východ, 2. lize "F", krajském přeboru, krajské soutěži a v okresním přeboru.

Pokud vás zajímá, do kterého družstva jste byli nominováni vy, koukněte na odkaz pod příspěvkem.

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže - seznam přihlášených

Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 2019 se uskuteční ve dnech 26. - 31. října v Koutech nad Desnou. Na turnaj je v současnosti přihlášeno 35 hráčů Beskydské šachové školy, další 3 se zúčastní doprovodného Openu. Na výkony frýdecko-místeckých hráčů bude dohlížet trenérský čtyřlístek Stanislav Jasný, Zdeněk Holeksa, Jakub Rabatin a Lukáš Weissmann.

 

 

Otevřený klubový přebor - 2. kolo

V úterý 17. září odstartoval již 18. "Otevřený klubový přebor" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: A. Frank - J. Pavlica 1-0; B. Buchta - M. Saforek 0-1; M. Frank - J. Lavrišin 0,5-0,5; O. Matusík - M. Boháč 0,5-0,5; D. Lička - L. Buchta 0-1; M. Klus - D. Zmelty 1-0; T. Adamec - V. Vyvial 1-0; F. Buchta - K. Koval 0,5-0,5; T. Schenk - P. Pravec 1-0; J. Osina - I. Bebek 1-0; J. Vaněk - B. Pavlok 1-0; V. Kaňák - V. Buchtová 0,5-0,5; D. Bortlík - O. Šigut 1-0; Ludmila Lacková - J. Šuchma 1-0; J. Bača - P. Matusík 1-0; Lucie Lacková - D. Ručka 0-1.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Vrcholové středisko mládeže BŠŠ - výběr talentů

BŠŠ v roce 2012 založila Vrcholové středisko mládeže, které má za cíl vytvořit pro mimořádné talenty šachové hry systém organizace tréninku, turnajové praxe i doplňkových aktivit tak, aby byl zabezpečen dlouhodobý výkonnostní růst jedince a talent měl možnost dosahovat úspěchů na úrovni republikové, případně i vyšší. Za účelem naplnění těchto cílů BŠŠ vytváří příznivé prostředí pro sportovní růst všech svých členů, přičemž jedincům z mládežnických kategorií, kteří naplnili výkonnostní kritéria pro označení "talent" jsou poskytnuty výjimečné a nadstandardní podmínky pro podporu sportovního růstu.

Gratulujeme všem vybraným talentům a přejeme jim úspěšnou sezónu 2019/2020!

MČR mládeže v rapid šachu - hodnocení trenéra

Celkem pět medailí přivezli naši mládežníci z MČR mládeže v rapid šachu, které se uskutečnilo ve dnech 7. - 8. září v Třešti.  Jak to vidí naši trenéři, uspěli jsme či jsme mohli být i lepší?! Přečtěte si v komentáři hodnocení.

 

Hodnotí Zdeněk Holeksa.

"Šachový žebříček" - 11. a 12. 9.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců je na 1. místě Michal Petřik. Ve Frýdlantu je na tom nejlépe Vojtěch Hlisnikovský.

 

 

 

Anton Korobov na Světovém poháru

Jedna z nejvýznamnějších světových akcí letošního - Světový pohár 2019 - se koná ve dnech 9. září - 4. října v ruském Chanty-Mansijsku a BŠŠ je opět u toho! A to díky účasti člena našeho extraligového týmu velmistra Antona Korobova (FIDE ELO 2679).

V prvním kole, ve kterém se Anton střetnul s indickým šachistou Abhijeet Guptou, musely o vítězi rozhodnout až partie v bleskovkách, v nichž byl Anton úspěšnější a postoupil do 2. kola. V něm narazil na Číňana Liem Qung Le, se kterým prohrál 0,5-1,5 a s turnajem se tak rozloučil.

Stanislav Jasný a Marek Miča v Bulharsku

Ve dnech 6. - 15. září se v bulharském Slunečném pobřeží konal 18. mezinárodní šachový festival - Memoriál Kesarovského a Stancheva. V silně obsazeném A turnaji zastupovali naši šachovou školu již tradičně Stanislav Jasný (FIDE ELO 2346), kterého letos doplnil Marek Miča (FIDE ELO 2064).

S lepším výsledkem se domů vrátil Standa, který uhrál 5 bodů a skončil na 27. místě, o půl bodu méně pak Markovi stačilo na 33. příčku.

Vojtěch Zwardoň vyhrál rapid ve Vnorovech

V neděli 8. 9. se ve Vnorovech konal mezinárodní turnaj v rapid šachu "Memoriál F. Křížka a M. Grabce 2019". Ve startovním poli 78 hráčů z Česka a Slovenska jsme měli svého zástupce - Vojtěcha Zwardoně.

Vojtu zastihl víkend ve výborné formě, a tak k sobotnímu 2. místu z Bratislavy přidal i nedělní vítězství ve Vnorovech.

 

Otevřený klubový přebor - 1. kolo

V úterý 10. září odstartoval již 18. "Otevřený klubový přebor" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Vrubl - K. Kubala 1-0; M. Saforek - A. Frank 0-1; S. Sysala - D. Lička 0,5-0,5; K. Koval - M. Klus 0,5-0,5; B. Buchta - T. Adamec 1-0; L. Buchta - O. Matusík 1-0; J. Lavrišin - T. Schenk 1-0; M. Boháč - F. Buchta 0,5-0,5; O. Šigut - P. Pravec 1-0; I. Bebek - P. Matusík 1-0; D. L. Růčka - J. Osina 0-1; V. Buchtová - J. Bača 1-0; J. Martikán - J. Vaněk 0-1; B. Pavlok - L. Lacková 1-0.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zde.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Vojtěch Zwardoň skončil v Bratislavě druhý

V sobotu 7. září se v Bratislavě konal turnaj v rapid šachu O pohár firmy Dansk, kterého se zúčastnil také hráč našeho extraligového Áčka Vojtěch Zwardoň. Hrálo se na 9 kol tempem 2 x 10 minut + 5 s / tah.

 

Vojtěch uhrál 8 bodů a skončil na pěkném 2. místě - gratulujeme!

Zveme na podzimní otevřený Přebor klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku

V úterý 10. září se v SVČ Klíč od 17.15 hodin uskuteční 1. kolo již 18. otevřeného "Přeboru klubu přátel  šachu ve Frýdku-Místku", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců 2019". Turnaje se mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete v příloze.

Do turnaje je již nyní přihlášeno 30 hráčů ze 7 oddílů + 2 neregistrovaní! Přijďte si i vy zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel! 

MČR mládeže v rapid šachu - Tereza Horková, Matyáš Paseka a Adam Frank mistry ČR

Ve dnech 7. - 8. září se v Třešti konalo Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu. Barvy Beskydské šachové školy na něm hájilo celkem 24 hráčů. 

 

 

 

Nejcennější zlatou medaili vybojovali Tereza Horková (D10), Matyáš Paseka (H12) a Adam Frank (H14), stříbrnou medaili získala Viktorie Buchtová (D10), bronz si odvezla Valérie Bartečková (D10). 

Všem medailistům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší šachové školy a Frýdku-Místku!

"Šachový žebříček" - 5. 9.

Během prvního zářijového týdne bylo sehráno 1. kolo "ŽEBŘÍČKU. Ve skupině "starších" je mezi dívkami nejlepší Jana Friedlová a z chlapců si nejlépe vede Michal Petřík. 

 

 

 

Městská liga mládeže - termíny 2019/20

I v nové sezóně 2019/20 nemůže chybět populární "Městská liga mládeže v šachu". V organizaci Městské ligy nedochází k žádným změnám a tak se už můžeme těšit na 1. kolo. Níže zveřejňujeme plánované termíny "ML".

Těšíme se na setkání při 1. kole v pátek 27. září smiley!