Nejúspěšnější šachová škola v ČR

MČR mládeže 2018 - hodnocení trenérů

Ve dnech 10. - 17. března se v Koutech nad Desnou konalo MČR mládeže do 16 let, na kterém dokázali naši talenti získat jednu zlatou (Richard Stalmach) a jednu stříbrnou (Kristýna Laurincová) medaili.

 
V komentáři si můžete přečíst, jak viděli vystoupení svých svěřenců trenéři.
 

6. místo Petra Gnojka

V rámci Mistrovství ČR, které se konalo ve dnech 10. - 17. března v Koutech nad Desnou, byl sehrán také tradiční turnaj v bleskovém šachu, ve kterém Beskydskou šachovou školu zastupovali Petr Gnojek, Richard Stalmach a Ondřej Matusík.

Velmi dobrého umístění dosáhl především Petr, který obsadil pěkné 6. místo. Richard skončil patnáctý a Ondra na 43. místě.

Otevřený klubový přebor - 8. kolo

V úterý 20. března pokračoval jarní cyklus "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO již 8. kolem. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Kuchař - A. Frank 1-0; M. Miča - J. Pavlica 1-0; S. Sysala - M. Saforek 0,5-0,5; J. Lavrišin - B. Buchta 1-0; T. Adamec - L. Buchta 1-0; M. Frank - R. Krejčok 0-1; P. Dudová - V. Vyvial 0,5-0,5; J. Matusík - I. Bebek 0-1; V. Kaňák - D. Zmelty 0-1; O. Matusík - T. Schenk 0,5-0,5; P. Bužek - B. Pavlok 0-1; B. Mičová - A. Socha 1-0; D. Růčka - M. Boháč 0-1.

 

 
 
Průběžné pořadí: 1. místo Matěj Kuchař, 2. místo Karel Kubala, 3. místo Marek Miča, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Tomáš Adamec, u hráčů bez bonifikace vede David Zmelty.

ME mužů 2018 - GM Korobov a GM Fedorov

Mistrovství Evropy mužů se koná ve dnech 17. - 28. března v gruzínském Batumi. Turnaje se účastní 302 reprezentantů z 34 zemí a mezi nimi najdeme také hráče našeho extraligového "Áčka" GM Antona Korobova a GM Alexeie Fedorova (FIDE ELO 2559)

 

Po pěti odehraných kolech mají Anton i Alexei 3,5 bodů.

 

MČR mládeže 2018 - doprovodný Open

V rámci programu MČR mládeže do 16 let byl v Koutech nad Desnou ve dnech 10. - 17. 3. sehrán doprovodný Národní OPEN. Turnajové zkušenosti na něm sbírali otec a syn Matusíkovi.

Pěkného výsledku 4,5 uhraných bodů dosáhl Ondřej Matusík, pozadu však nezůstal ani Jiří, který získal o půl bodu méně.

Městská liga mládeže - pátek 23. 3.

Zveme všechny holky a kluky - přijďte si zahrát!

Městská liga volá - v pátek 23. března se odehraje 13. kolo "Městské ligy mládeže v šachu" v sezóně 2017/2018. Prezence je od 15.00 do 15.25 v SVČ Klíč.

Nově budou výsledky šesti lig (Extraliga - 5. liga) započteny na listinu RAPID ELO!

Těšíme se na vás, přijďte si vylepšit své šachové umění!

"Šachový žebříček" - 14. 3. a 15. 3.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Viktorie Buchtová a z chlapců je na 1. místě Vít Jezerský.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Lucie Lacková a Tobias Milek. Ve Frýdlantě jsou na tom nejlépe Barbora Gistingerová a Petr Matusík.

 

 

 

Krajská soutěž - výhra s Havířovem

V neděli 18. března nastoupili hráči BŠŠ "D" k 10. kolu Krajské soutěže proti družstvu TJ Slovan Havířov "B". Naši hráči porazili soupeře 5,5:2,5 a k postupu do Krajského přeboru jim tak chybí už jen krůček.

Vyhráli Jakub Rabatin, David Mavrev, Jiří Sedláček, Stanislav Sysala, půlbod přidali Michal Vaníček, Jaroslav Lepík a Martin Surma.

2. liga - výhra s Dolním Benešovem

Na neděli 18. března bylo naplánováno předposlední 10. kolo 2. ligy družstev. Hráči Beskydské šachové školy přivítali na domácí půdě v SVČ Klíč v zápase o udržení v soutěži celek ŠK TJ Dolní Benešov "A".

Naši hráči naštěstí unesli tíhu důležitého zápasu a soupeře porazili 5:3, čímž udělali důležitý krok k záchraně. Své partie vyhráli Michael Kubík, Natálie Kaňáková, Pavel Benčo a Matěj Kuchař, remizovali Piotr Piesik a Patrik Štěpán.

MČR juniorů a dorostenců - 7. místo Patrika Štěpána

V Koutech nad Desnou se hrálo ve dnech 9. - 17. března "MČR juniorů a dorostenců 2018". Beskydská šachová škola měla mezi dvanácti nominovanými účastníky prestižního turnaje také svého reprezentanta - Patrika Štěpána. 

 

Patrikovi vyšel začátek a konec turnaje, naopak mezi 4. až 8. kolem uhrál pouze jeden bod. Celkově nakonec získal pět bodů a obsadil 7. místo ve dvanáctičlenném startovním poli.

MČR mládeže 2018 - 1 zlatá a 1 stříbrná medaile

Ve dnech 10. - 17. března se v Koutech nad Desnou konalo MČR mládeže 2018, na kterém reprezentovalo Beskydskou šachovou školu 13 chlapců a 9 děvčat. Letos se z Jeseníků vracíme s dvěma medailemi - zlatou a stříbrnou. Umístění v první desítce:

1. místo - Richard Stalmach (H12), 2. místoKristýna Laurincová (D16), 4. místo - Marek Miča (H14), Matyáš Paseka (H12) 5. místo - Petr Gnojek (H14), Pavlína Dudová (D14), 6. místo - Adam Frank (H14).

 

 

Šachová soustředění - příprava na MČR dětí do 8 let a další turnaje

Trenérská rada Beskydské šachové školy připravila pro všechny děti ročníku 2010 a ml. sérii pěti pátečních tréninků, které budou součástí přípravy na Mistrovství České republiky dětí do 8 let, které se bude konat ve dnech 28. a 29. dubna 2018. Těchto tréninků se mohou účastnit i děti, které se dubnového MČR účastnit nebudou.

 

První z tréninků se uskuteční již dnes od 14 hodin.

Turnaje šachových nadějí 2018 - zveřejněny startovní listiny

Beskydská šachová škola zve všechny příznivce královské hry na mezinárodní šachový festival 39. ročník Turnajů šachových nadějí, který proběhne v Národním domě ve dnech 29. března - 2. dubna.

 

Byly zveřejněny startovní listiny a tak se můžete podívat, s kým vás případně může  los svést dohromady.

Městská liga mládeže - výsledky 12. kola

12. kolo Městské ligy mládeže v šachu se uskutečnilo v pátek 9. března. Hrálo se v devíti ligách za účasti 41 hráčů. Mezi chlapci si nejlépe vedou Martin VašínekMatyáš Trojan a Roman Mrázek, u děvčat jsou nejvýše Kateřina Fárková, Tereza Horková a Denisa Bartečková.

 
 
 
 

"Šachový žebříček" - 7. 3. a 8. 3.

V "ŽEBŘÍČKU - starší" je mezi dívkami nejlepší Viktorie Buchtová a z chlapců je na 1. místě Jonáš Létal.  V "ŽEBŘÍČKU - mladší" jsou nejlepší Lucie Lacková a Matouš Mrázek. Ve Frýdlantě jsou na tom nejlépe Barbora Gistingerová a Petr Matusík.