Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Amálka Martikánová na 3. místě

Když už Amálka Martikánová bojuje v Open Nové Hrady, vyzkoušela si také přidružený turnaj v rapid šachu. A start to byl více než úspěšný.

 
Nad svými soupeři uhrála 5 bodů a skončila na velmi pěkném bronzovém místě. Gratulujeme.
 

Olomouc Chess Summer 2022 - bleskáč

Jako doprovodný turnaj Olomouckého šachového léta uspořádali pořadatelé také bleskáč hraný na 11 kol tempem 2x3 minuty + 2s/tah, do kterého se zapojili také Matyáš Trojan a Jakub Konečný.

Přestože se oba hráči nacházeli díky svému Elu na konci startovní listiny, svými výkony ukázali, že bleskovky docela umí. Matyáš uhrál 6,5 bodů a skončil na 18. místě, Kuba získal o dva body méně obsadil 49. příčku.

Amálie Martikánová na Open Nové Hrady

Prázdniny jsou obdobím Open turnajů, a jeden takový se koná také ve dnech 13. - 20. srpna v jihočeských Nových Hradech. Zápasové zkušenosti sem vyjela sbírat také jedna z našich nejmladších nadějí Amálka Martikánová.

 

Amálka zatím v sedmi kolech získala 2,5 bodů a uvidíme, jak se ji bude dařit v posledních dvou kolech.

O šachového krále a královnu - pozvánka 22. 8.

Zveme všechny příznivce královské hry na šachový turnaj mládeže "O šachového krále a královnu". Turnaj se odehraje v v pondělí 22. srpna a je zařazen do projektu "Prázdniny ve městě". Na nejlepší chlapce a dívky v kategoriích 2006 a mladší, 2010 a mladší, 2014 a mladší čekají poháry a medaile! Děkujeme Frýdku-Místku za podporu turnaje.

Co říkáte, přijdete si zahrát a ukázat svou šachovou sílu?!

Matyáš Trojan bodoval v jesenickém bleskáči

V úterý 16. srpna byl v rámci Jeseník Open 2022 sehrán doprovodný turnaj v bleskovém šachu, kterého se zúčastnil také Matyáš Trojan. Hrálo se na 12 kol tempem 2x3 minuty s bonusem 2s/tah.

 

Matyáš uhrál 8 bodů, skončil na celkovém 7. místě, zároveň byl nejlepším hráčem s ELO do 1500 bodů. Gratulujeme.

Komentář k srpnovému soustředění

Před pár dny se v prostorách SVČ Klíč uskutečnilo již druhé prázdninové soustředění. Pod vedením Stanislava Jasného a Karla Plisky si mladí šachisté upevnili své dovednosti za 64 poli.

 

Za soustředěním se Standa ohlédl v krátkém komentáři.

 

Olomouc Chess Summer 2022

Ve dnech 13. - 20. srpna se v Olomouci koná několik turnajů pod hlavičkou Olomouc Chess Summer 2022. V uzavřeném velmistrovském turnaji uvidíme Richarda Stalmacha a Adama Franka, v uzavřeném IM turnaji č. 1 Stanislava Jasného a Ondřeje Nytru, v uzavřeném IM turnaji č. 2 Marka Miču a Matyáše Paseku a do Openu se přihlásili Martin Vašínek, Pavlína Dudová a Tereza Horková.

 

 

 

Po 7. kole má Richard 4 body, Adam 2 body, Ondra 4,5 bodů, Standa 3,5 bodů, Marek 4 body, Matyáš 2 body, Martin 4 body, Tereza s Pavlínou 2 body.

Jaroslav Bureš hraje Richard Reti Memorial 2022

Ve dnech 10. - 18. srpna se v Trnavě koná silně obsazený festival turnajů Richard Reti Memorial 2022. V uzavřeném IM turnaji startuje jako nasazená jednička hráč našeho extraligového družstva, mezinárodní mistr Jaroslav Bureš (FIDE ELO 2417). Turnaj se hraje na 9 kol systémem každý s každým.

 

Po osmi odehraných kolech má Jarda 6 bodů a je na průběžném 1. místě.

Jeseník Open 2022

Ve dnech 13. - 21. srpna se v Jeseníku koná tradiční turnaj "Jeseník open 2022", kterého se účastní také Václav Vyvial s Jakubem Konečným.

 

V šesti odehraných kolech zatím Jakub získal 2,5 bodů a Václav 2 body.

Open Staré Město 2022 - Jakub Szotkowski

Také na dalším tradičním letním turnaji má svého zástupce naše šachová škola - barvy BŠŠ na FIDE Open Staré Město bude reprezentovat Jakub Szotkowski, a to jako nasazený hráč číslo pět.

 

Po 7. kole má Kuba 4,5 bodů.

                 

Pozvánka na prázdninové skupinové tréninky 15. 8. a 17. 8.

Trenérská rada Beskydské šachové školy zve všechny členy Střediska mládeže na další prázdninové skupinové tréninky, který se uskuteční v pondělí 15. srpna od 15:00 do 18:00 a ve středu 17. srpna v čase 08:00 - 13:00. Trénink tentokráte povedou Zdeněk Holeksa, Lukáš Wiessmann, Karel Pliska a Jakub Rabatin.

 

Těšíme se na setkání!

 

Klub přátel šachu zve na podzimní Otevřený šachový turnaj

V úterý 13. září se v SVČ Klíč od 17.15 hodin uskuteční 1. kolo "23. Otevřeného šachového turnaje", který je zároveň "Okresním přeborem jednotlivců 2022". Turnaj je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete v příloze.

Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

 

Vojtěch Zwardoň v reprezentoval ČR na šachové olympiádě

V indickém Chennai se ve dnech 29. 7. - 9. 8. konala 44. šachová olympiáda, na které měla své mužstvo samozřejmě také Česká republika. Na poslední chvíli byl do sestavy povolán hráč naší šachové školy Vojtěch Zwardoň, který tak zaskočil za nemocného Vlastimila Babulu. A v dresu Ukrajiny jsme mohli sledovat také výkony Antona Korobova

Vojta uhrál tři body z šesti partií, Anton má z osmi partií 3,5 bodů. V konečném pořadí skončila česká reprezentace na 25. místě.

 

Open Karviná 2022

6. srpna se konal v Karviné mezinárodní šachový turnaj v rapid šachu "Open Karviná 2022". Ve startovním poli 56 hráčů z ČR a POL měla také 9 zástupců naše šachová škola. 

Do první desítky se svými výkony vešli čtvrtý Piotr Piesik (6,5 bodů), osmý Jakub Rabatin a desátý Jaroslav Bureš (oba uhráli 6 bodů). Gratulujeme.
 

Srpnové šachové soustředění

Druhé z prázdninových soustředění se uskuteční již příští týden, a to ve dnech 8. 8. - 11. 8. v prostorách SVČ Klíč. Na programu bude mimo jiné propočet variant, hodnocení pozic, procvičování koncovek, samozřejmě partie a chybět nebudou ani sportovní  aktivity.

Na setkání se těší kolektiv trenérů pod vedením garanta akce Stanislava Jasného.