Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 7. kolo

V úterý 5. listopadu bylo odehráno 7. kolo 18. "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Miča 0-1; D. Mavrev - T. Adamec 1-0; L. Buchta - M. Klus 0,5-0,5; J. Lepík - O. Matusík 0,5-0,5; D. Lička - J. Pavlica 1-0; J. Lavrišin - I. Bebek 1-0; M. Saforek - J. Osina 1-0; B. Buchta - K. Koval 1-0; V. Kaňák - P. Pravec 0-1; J. Vaněk - J. Bača 1-0; Lucie Lacková - O. Šigut 0-1; B. Pavlok - J. Martikán 1-0; Ludmila Lacková - P. Matusík 0-1.

Průběžné pořadí: 1. místo Marek Miča, 2. místo Adam Frank, 3. místo David Mavrev, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Denis Lička, u hráčů bez bonifikace vede Ivan Bebek.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 5. listopadu se uskutečnilo 7. kolo Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, takže se pomalu ale jistě blížíme do finále. Tentokráte se k řádnému kolu dostavilo (dá se říci) podprůměrných 30 hráčů J a jako vždy se odehrály na všech šachovnicích nelítostné boje o „každou píď“ šachovnice a každou půlku bodu. Tentokráte byly bílé figury obrovskou výhodou, když jejich vůdci zvítězili 9x, zatímco černí jen 4x při dvou nerozhodných výsledcích.

 

Jaké byly dosaženy výsledky v duelech 7. kola?

Kubala

Miča

0 - 1

 

Schenk

Buchtová

1 - 0

Mavrev

Adamec

1 - 0

 

Buchta F.

Boháč

1/2

Buchta L.

Klus

1/2

 

Kaňák

Pravec

0 - 1

Lepík

Matusík O.

1 - 0

 

Vaněk

Bača

1 - 0

Lička

Pavlica

1 - 0

 

Lacková Luc.

Šigut

0 - 1

Lavrišin

Bebek

1 - 0

 

Pavlok

Martikán

1 - 0

Saforek

Osina

1 - 0

 

Lacková Lud.

Matusík P.

0 - 1

Buchta B.

Koval

1 - 0

 

 

 

 

 

Jak jsem již minule psal, tak se zdá, že mládežnický tandem Marek Miča a Adam Frank hraje „extraligu“, i když Marek to má rozehráno zatím lépe ? Je pravdou, že se nyní na 3.místo probojoval David Mavrev, jehož forma se zdá být velmi dobrá a má k dobru 2 neodehrané partie, takže teoreticky při bodově úspěšných dohrávkách scházejících partií může atakovat pozice nejvyšší?

Již minule jsem psal o velmi příjemném překvapení (ve skutečnosti jsem psal, že zlobí) v podobě výkonnostního vzrůstu hráčů, kteří v tomto běhu turnaje patří do skupiny zvýhodněné jedním pomocným nasazovacím bodem. Na aktuálním čele postupové tabulky je totiž jen 5 „dvoubodově“ zvýhodněných hráčů a na 4. a 5. v pořadí K.Kubalu a J.Lepíka se nyní bodově dotáhlo hned 5 hráčů té nižší skupiny. Co více? – ještě další dva „jednobodoví“ mají do této skupiny ztrátu jen o půlku bodu!!

Pozadu nezůstává ani skupina hráčů bez nasazovacího bodu. Také z nich hned 5 je aktuálně vklíněno mezi hráče s jedním nasazovacím bodem, přičemž Jakub Vaněk a Daniel Bortlík mají k dobru potenciál zisku dalších bodů v případných dohrávkách 2 partií, které jim do plného počtu nyní scházejí.

Mám pocit, že za 9 let fungování tohoto přeboru ještě nikdy nebyla postupová tabulka tak vyrovnaná (mimo zmíněný vedoucí tandem) a boj o 12 vypsaných cen bude zřejmě dramatický až do posledního kola turnaje.          

Příští úterý je na pořadu 8. kolo turnaje, což současně znamená přehoupnutí do závěrečné třetiny soutěže. Tím se také krátí čas na dohrávky scházejících partií, což je podle propozic možné jen do zahájení předposledního, tedy 10. kola.

I přes pokročilost turnaje je do něj možné vstoupit prakticky kdykoli a není povinnost odehrát všech 11 partií, tudíž i nadále platí pozvánka k účasti pro další milovníky šachu, které můžeme do turnaje zapojit tak zvaně „na zkoušku“ - bez platby vkladu.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala