Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 6. kolo

V úterý 22. října bylo odehráno 6. kolo 18. "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Miča - J. Lepík 1-0; A. Frank - K. Kubala 0,5-0,5; D. Mavrev - S. Sysala 1-0; O. Matusík - M. Frank 0-1; J. Pavlica - J. Lavrišin 0,5-0,5; M. Klus - J. Osina 1-0; L. Buchta - B. Buchta 1-0; K. Koval - D. Lička 0-1; P. Pravec - V. Buchtová 0-1; T. Adamec - F. Buchta 1-0; M. Boháč - B. Pavlok 1-0; J. Bača - I. Bebek 0-1; J. Vaněk - V. Kaňák 1-0; D. Zmelty - V. Vyvial 0-1; O. Šigut - D. Bortlík 0-1; P. Matusík - Lucie Lacková 0-1; J. Šuchma - L. Berka 0-1; J. Martikán - Ludmila Lacková 1-0.

 

Průběžné pořadí: 1. místo Marek Miča, 2. místo Adam Frank, 3. místo Karel Kubala, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Martin Frank, u hráčů bez bonifikace vede Ivan Bebek.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Odehráním partií 6. kola Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku jsme se přehoupli do druhé poloviny turnaje a již nyní odehraných 109 partií dává předpoklad na překonání mety 200 partií v celém turnaji!! Účast dosáhla opět nového historického rekordu – 37 hráčů ze 40 členné startovní listiny!! Naštěstí T. Schenk měl jednu partii předehranou, takže jsem nemusel při lichém počtu účastníků nechat někoho stát s přidělením kontumačního bodu.

 

Jaké byly dosaženy výsledky v duelech 6. kola ?

Miča

Lepík

1 - 0

 

Adamec

Buchta F.

1 - 0

Frank A.

Kubala

1/2

 

Boháč

Pavlok

1 - 0

Mavrev

Sysala

1 - 0

 

Bača

Bebek

0 - 1

Matusík O.

Frank M.

0 - 1

 

Vaněk

Kaňák

1 - 0

Pavlica

Lavrišin

1/2

 

Zmelty

Vyvial

0 - 1

Klus

Osina

1 - 0

 

Šigut

Bortlík

0 - 1

Buchta L.

Buchta B.

1 - 0

 

Matusík P.

Lacková Luc.

0 - 1

Koval

Lička

0 - 1

 

Šuchma

Berka

0 - 1

Pravec

Buchtová

0 - 1

 

Martikán

Lacková Lud.

1 - 0

 

Statisticky poprvé vyšlo skóre bílých proti černým vyrovnaně 8 : 8 při dvou remízách. Bojovnost byla opět velmi vysoká a střety nekompromisní. Vždyť nejdelší partií dne byl duel Adama Franka proti Karlu Kubalovi, který skončil remízou až v 87. tahu, když Karel nevyužil příležitosti a vítěznou pozici nakonec nedotáhnul do zdárného konce. Většina partií skončila podle předpokladů ve prospěch výše nasazených hráčů. Přesto pohled na postupovou tabulku nabízí několik zajímavých zjištění.

Zdá se být, že duo našich talentů – Marek Miča a Adam Frank ovládnou bezkonkurenčně nejvyšší příčky, když favoritem již nyní je opět Marek. Mimořádnou skutečností je po šesti kolech to, jak „zlobí“ hráči z bonifikační skupiny jednobodových? Hned 3 z nich se vklínili do nejvyšších pater postupové tabulky přes handicap jednoho bodu z nasazení. Jsou to Martin Frank, Milan Klus a Lukáš Buchta. Co více, hned další tři jsou bodově spolu s dalšími třemi hráči „elitní“ dvoubodové skupiny v těsném závěsu nejvýše figurujících hráčů ! Je zřejmé, že nám tu vyrůstá hned celá skupina hráčů, jejichž výkonnost znatelně vzrostla, což je současně příslibem pro další růst síly turnaje J

Pozadu nezůstává ani skupina hráčů bez nasazovacího bodu. Také z nich hned 3 jsou aktuálně vklínění uprostřed mezi hráče s jedním nasazovacím bodem. Jsou to nyní Ivan Bebek, Jaromír Osina a nováček soutěže, který ani nemá FIDE ELO – Daniel Bortlík.

Máme se tedy na co těšit, protože všichni bojují jako o život a není „přátelských partií“.         

Příští úterý je na pořadu 2. dohrávkový termín pro „dohnání“ scházejících partií. Ve skutečnosti mají ale hráči téměř 2 týdny k případným dohrávkám. Zde zopakuji to, že pro nasazování 7. kola již jsou vymazány všechny půlbody za neodehrané partie, což absentéry posune při nasazování do nižších bodových skupin. Proto s dohrávkami neváhejte a realizujte je co nejdříve. Jelikož potenciál dohrávek je mimořádně nízký, tak mohu dát jen doporučení, že je možné si dohodnout i soupeře, pro kterého by taková partie byla předehrávkou.

I přes pokročilost turnaje je do něj možné vstoupit prakticky kdykoli a není povinnost odehrát všech 11 partií, tudíž i nadále platí pozvánka k účasti pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala