Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 3. kola

V úterý 27. září bylo odehráno 3. kolo již 23. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Saforek - J. Bjolek 0:1; M. Trojan - J. Gnojek 1:0; J. Osina - V. Vyvial 0,5:0,5; O. Šigut - J. Konečný 1:0; K. Kubala - J. Lavrišin 1:0; H. Létal - M. Surma 1:0; J. Kožušník - Lud. Lacková 0:1; M. Frank - Luc. Lacková 0,5:0,5; M. Boháč - K. Václavková 0:1; L. Berka - T. Adamec 0:1.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Nastoupit do turnaje lze i v dalších kolech. Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

 

V úterý 27.září 2022 se odehrály partie 3. kola 23. cyklu Otevřeného šachového turnaje, který je současně vyhodnocován jako Okresní přebor jednotlivců okresu Frýdek-Místek. Zatím pokaždé jsem zmiňoval to, že vstup do turnaje je možný kdykoli a dokonce umožňuje scházející partie odehrát formou dohrávek. Není nutné partie odehrávat v hrací úterky, ale již příští úterý je podle rozpisu turnaje na pořadu první dohrávkový termín, který doporučuji využít jak hráčům, kterým nějaká partie schází, tak i těm, kteří ví, že budou v budoucnu v nějakém termínu scházet, protože v pozdější fázi turnaje se někdy dohrávkoví soupeři jen stěží shánějí.

 

Jaké výsledky jsme zaznamenali ve 3. kole:

Saforek

Bjolek

0 : 1

 

Létal

Surma

1 : 0

Trojan

Gnojek

1 : 0

 

Kožušník

Lacková Lud.

0 : 1

Osina

Vyvial

1/2

 

Frank

Lacková Luc.

1/2

Šigut

Konečný

1 : 0

 

Boháč

Václavková

0 : 1

Kubala

Lavrišin

1 : 0

 

Berka

Adamec

0 : 1

 

Dá se říci, že nám postupová tabulka pěkně krystalizuje, protože již po třetím kole máme jen jednoho hráče s plným bodovým ziskem, když Jan Bjolek černými zvítězil nad Michalem Saforkem a má tak nakročeno k velmi dobrému výsledku v turnaji. Třetí nasazený Trojan Matyáš si poradil proti Janu Gnojkovi, což ho aktuálně posouvá na druhé místo v tabulce s půlbodovým odstupem za současným lídrem. O půl bodu zpět je nyní dvojice Michal Saforek a Ondřej Šigut. Oba mají plný počet odehraných patií, takže je nutné zmínit, že úspěšnými dohrávkami ostatních účastníků mohou být předstiženi hned dalšími čtyřmi hráči…

Samozřejmě i ostatní absence současnou tabulku dost deformují, když hráčům schází k dohrání 21 partií, tudíž 10 duelů). Předpokládám, že dohrávková aktivita hráčů bude tradičně vysoká a reálné pořadí se výrazně zobjektivizuje již příští týden.

V příloze na webu je prozatím „provizorní“ tabulkový soubor, protože běžný standard bude zkompletován právě po prvním dohrávkovém termínu příští úterý.

 

Ještě jednou si tedy dovoluji pozvat další zájemce k účasti v turnaji, který je zcela nenáročný jak časově tak i ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro vás, kdo jste text dočetli až zde. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala