Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 2. kola

V úterý 20. září bylo odehráno 2. kolo již 23. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zatím je přihlášeno 27 hráčů a dá se předpokládat, že další se ještě přidají. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Konečný - M. Saforek 0:1; J. Lavrišin - J. Bjolek 0:1; K. Kubala - M. Trojan 0:1; M. Surma - O. Šigut 0,5:0,5; J. Osina - M. Frank 1:0; V. Vyvial - M. Boháč 1:0; Luc. Lacková - J. Martikán 0:1; A. Martikánová - L. Berka 1:0; Lud. Lacková - K. Václavková 1:0; Č. Kalus - J. Kožušník 0:1; M. Frank - D. L. Růčka 1:0.

Přebor je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Nastoupit do turnaje lze i v dalších kolech. Přijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

 

V úterý 20.září 2022 se odehrály partie 2. kola 23. cyklu Otevřeného šachového turnaje, který je současně vyhodnocován jako Okresní přebor jednotlivců okresu Frýdek-Místek. Jak jsem minule komentoval, tak vstup do turnaje je možný kdykoli a s možností „dohnat“ scházející partie formou dohrávek. Nyní se nám startovní pole rozrostlo o jednoho hráče na 27 účastníků, když je nutné zmínit, že zatím 2 z předem přihlášených hráčů ještě neodehráli ani jednu partii, což ovšem není v této fázi turnaje žádný problém.

Turnaj při tom počtu hráčů bude dělen na dvě bonifikační skupiny s rozdělením podle FIDE ELO, což umožňuje zejména pro ty silnější hráče absolvovat duely především se sobě rovnými soupeři a těm výkonnostně nižším se nabízí mimo boj o ELO i boj o finanční ceny v jejich bonifikační skupině. Definitivní rozdělení hráčů do bonifikačních skupin bude provedeno až po dohrávkách po třetím kole turnaje.

 

Jaké výsledky jsme zaznamenali ve 2. kole:

 

Konečný

Saforek

0 : 1

 

Lacková Luc.

Martikán

0 : 1

Lavrišin

Bjolek

0 : 1

 

Martikánová

Berka

1 : 0

Kubala

Trojan

0 : 1

 

Lacková Lud.

Václavková

1 : 0

Surma

Šigut

1/2

 

Kalus

Kožušník

0 : 1

Osina

Frank

1 : 0

 

Frank

Růčka

1 : 0

Vyvial

Boháč

1 : 0

 

 

 

 

 

Tradičně vysokou bojovnost hráčů dokládá i ve druhém kole pouze jeden nerozhodný výsledek. Také pohled na postupovou tabulku již začíná ukazovat s jakou formou do turnaje nastoupili jednotliví hráči, když s plným bodovým ziskem jsou nyní již jen 2 hráči – Michal Saforek a Jan Bjolek. To samozřejmě již nyní dává turnaji náboj na velmi bojové a konkurenční prostředí smiley

Vzhledem k otevřenosti soutěže je možné do turnaje vstoupit prakticky kdykoli. Zde upozorňuji, že počáteční absence nejsou nijak významné, protože systém soutěže umožňuje scházející partie dodatečně odehrát (i když to není povinné). V rozpisu hracích termínů jsou 3 dohrávkové termíny, ale scházející partie se dají odehrát i mimo hrací úterky! Organizace soutěže je přizpůsobená jak pracujícím, tak i studentům, či jinak zaneprázdněným osobám, takže začátek kol v 17,30 hodin s maximální délkou partií do 20,30 hodin může vyhovovat snad každému. Mimo zmíněné nasazovací body je turnaj organizován jako dvoukolový, což umožňuje nasazení dvou hráčů proti sobě 2x během turnaje (druhá partie s opačnými barvami figur) - to opět zvyšuje zejména těm výše nasazeným jejich koeficient turnaje.

V příloze na webu je prozatím „provizorní“ tabulka, protože běžný standard všech souborů bude zkompletován až po dohrávkách po 3. kole, kdy již bývá téměř úplné i startovní pole hráčů.

Ještě jednou si tedy dovoluji pozvat další zájemce k účasti v turnaji, který je zcela nenáročný jak časově tak i ekonomicky a hlavně je pořádán pro přátele šachu – tedy i pro vás, kdo jste text dočetli až zde - 3. kolo je na pořadu již příští úterý. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala