Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Hodnocení letošního ročníku 1. ligy mládeže

Před třemi týdny vybojovalo družstvo mládeže BŠŠ "B" postup do Extraligy dorostu a spolu s "Áčkem", které nejvyšší soutěž vyhrálo, tak budeme mít v Extralize v příští sezóně dvojnásobné zastoupení.

Po komentáři Jakuba Rabatina, který hodnotil finálový víkend, přinášíme hodnocení celé sezóny a výkonu jednotlivých hráčů z pera vedoucího družstva Zdeňka Holeksy.                                

Komentáře

Soutěže mládeže skončily už před třemi týdny a je na čase zhodnotit výkony našich borců. V sezóně jsme měli jasný cíl a to postoupit. Ve slabší konkurenci to neměl být problém a celá soutěž se nesla v duchu souboje dvou týmů. Za náš celek nastoupili tito hráči: Petr Gnojek, Adam Frank, Lucian Vantuch, Tobiáš Krejčok, Daniel Židek, Radek Halamíček, Matyáš Paseka, Filip Walek, Odstrčil Lukáš, a Dudová Pavlína.

Sezónu jsme sehráli ve slušném tempu a vlastně první problémy nastaly až poslední den soutěže, kdy se odehrál přímý zápas o postup.
 

BŠŠ B – Vsetín 5 – 1
Na začátek zahřívací zápas, kdy Maty trochu bláznil a Tobík šetřil síly. Dvě remízy jinak jisté výhry.

Ústí – BŠŠ B 1,5 – 4,5
Druhý zápas se Lucin neorientoval dobře v zahájení a svou chybu už nedokázal zachránit. Petr nepřetlačil soupeře, i když tomu byl blízko. Zbytek týmu spolehlivě.

Orlová – BŠŠ B 1,5 – 4,5
Zde Danek v 10. Tahu úplně vyhraný podcenil soupeře a nakonec dokonce prohrál. Lucin vše poměnil a pak nebylo čím vyhrát. Radek si hrál s ohněm, ale trik jej zachránil.

ŠK Staré Město u UH – BŠŠ B 1 – 5
Třetí tým tabulky prohrál o parník nakonec ubojoval dvě remízy. Tobík šetřil znova síly na odpoledne a Danek se ukázal být gentlemanem.

BŠŠ B – Grygov 6 – 0
Filip se štěstím podpořil výborný výkon svých kolegů.

BŠŠ B – Krnov 3,5 – 2,5
Sestava byla oslabeno o 4 hráče. V extralize si svými výkony zasloužili start chlapci z předních šachovnic. Byť těsný výsledek, tak vše bylo v našich rukách.

Ostrava – BŠŠ B 0,5 – 5,5
Výborný výkon na všech šachovnicích nahnal skóre. Tobík měl jediný problémy, ale ustál je s grácií.

Zlín – BŠŠ B 0,5 - 5,5
Loni nám sebrali zlato, letos dostali na zadek. Matyáš byl příliš divoký a nakonec aspoň půlka.

BŠŠ B – Hošťálková 0,5 – 5,5
Hráli jen ve čtyřech a tak čestnou půlku jim pustil Petr.

Loko Brno A – BŠŠ B 3 – 3
Zápas byl po celou dobu otevřený. Nakonec nadvláda černých figur znamenala konečnou remízu, jež nám zajišťovala průběžné vedení do posledního kola.

BŠŠ B – Loko Brno B 4 - 2
V posledním kole si někteří mysleli, že to bude brnkačka a nakonec to byla honička, aby se zápas neprohrál.  V průběhu naštěstí soupeři zvolnili a konečná výhra zajistila tak dlouho očekávaný postup.

 

Pár slov k jednotlivcům.
 

Petr Gnojek 7 z 9
Petr spolehlivě hrál uhrál výborný výsledek odpovídající první desce.

Adam Frank 3 ze 4
Svou formu z extraligy ve finále nepotvrdil a v rozhodujícím zápase prohrál. Prostě vyhrát všechno není jednoduché. Naštěstí to nevadilo. Tři výhry jsou fajn.

Lucian Vantuch 7,5 z 9
Odehrál spolehlivě celou sezónu a byl tahounem týmu.

Tobiáš Krejčok 4,5 ze 7
Tobík bojoval ze všech sil. V Ostravě hájil první desku se ctí.

Daniel Židek 7,5 z 11
Danek odehrál vše s vysokou kvalitou hry. Jeho bezpečné pojetí mu tam vnutilo nějaké remízky navíc.

Radek Halamíček 3 ze 3
Role prvního náhradníka ho neoslovila a v dalších kolech už dal přednost jiným povinnostem.

Matyáš Paseka 8 z 11
Odehrál svou druhou sezónu. Poprvé jako čistič vzadu. Paradoxně nejsilnější partie byly na 3. desce. Ztráty byly spíše zbytečné.

Filip Walek 7 z 8
To to byl pravý čistič. Finále po výbuchu na TŠN pro něj bylo těžké, ale ani prohra se silnějším soupeřem mu neupře velkou zásluhu na postupu.

Lukáš Odstrčil 1 ze 2
Pomohl týmu, i když jeho hra měla chybičky.

Pavlína Dudová 2 ze 2
Její pevná hra je na poslední desce malinko zdlouhavá, ale důležité body přináší.

Celkově můžeme být spokojeni s velmi kvalitními výkony družstva, i když je co zlepšovat i z důvodu postupu. Uvidíme kolik hráčů bude odebráno jako náhradníci do A-týmu a jak se s tím zbytek sestavy vypořádá v nejvyšší soutěži.

 

Zdeněk Holeksa