Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zápas Liptovská šachová škola x Beskydská šachová škola - komentář trenéra

Ve dnech 5. - 7. ledna se v Liptovském Mikuláši uskutečnil vzájemný zápas pětičlenných družstev mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou.

Zápas skončil vítězstvím BŠŠ a tak se zdá, že trenér Zdeněk Holeksa mohl být spokojený. Zda tomu tak bylo i ve skutečnosti, se dočtete ve Zdeňkově komentáři.

Komentáře

Od pátku do neděle jsme sehráli už čtvrtý zápas mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou. Prozatímní tři zápasy se nám povedlo vyhrát a tak jsme tuto tradici chtěli dodržet. Hostitelé tentokráte výsledky dvou skupin, 0 – 1600 a 1500 – 2100, dali dohromady a tak se hrál zápas na 10 šachovnicích.

Naši Beskydskou šachovou školu reprezentovali v tomto zápase tito hráči: Marek Miča, David Mavrev, Daniel Židek, Tobiáš Krejčok a Matyáš Paseka ve vyšší skupině a Matyáš Kaňák, Bartoloměj Buchta, Richard Czepiec, Viktorie Buchtová a Denis Lička. Soupeři protočili v zápase hned 19 hráčů, což některým našim dětem přisoudilo silnější soupeře a některým malinko slabší.

Zápas se odehrál ve velmi přátelské atmosféře. Máme dva měsíce před Mistrovstvím republiky, většina z nominovaných na republiku pojedou, a tak dostali zákaz přijímat remízy i v horších pozicích dokud nevyčerpají všechny možnosti. I přes to se udály tři takové remízy, za což nebyli hráči vůbec pochváleni.

V zápase exceloval především Tobiáš Krejčok. Snad se vrací dobré časy. Začátkem zápasu byl agresivní jako ve své mistrovské sezóně. S postupujícím časem malinko polevil, i tak všechny partie vyhrál. Další výborný výkon předvedl Matyáš Paseka, který uhrál 3,5 bodu. Bohužel jedna naprosto nesmyslná remíza udělala malou kaňku na výborném výkonu.

Z dětí ze slabší skupiny nejvíce bodů uhrál Denis Lička, i když by radši asi silnější soupeře, tak 4 body jsou velmi dobré.

Něco málo se nepovedlo. Lepší výsledky určitě očekával David Mavrev, Matyáš Kaňák i Bertík a Viki Buchtovi. Při rozborech jsme odhalili mnoho věcí, které je třeba vylepšit a příprava na MČR hned může být konkrétnější.

Zápas skončil naši výhrou o osm bodů, což po prvním vyrovnaném dnu ukazuje touhu po vítězství našich šachistů.

Zdeněk Holeksa