Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zápas Beskydská šachová škola x Liptovská šachová škola - komentář trenéra

Ve dnech 23. - 25. ledna se ve Středisku volného času Klíč uskutečnil vzájemný zápas sedmičlenných družstev mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou.

 

Zápas jsme sice prohráli, ale i tak našel trenér Lukáš Weissmann na hře našich hráčů několik pozitiv - více v komentáři.

Komentáře

Hodnocení zápasu BŠŠ – LŠŠ

Ve dnech 23.-25. 11. se konal v SVČ Klíč přátelský zápas s Liptovskou šachovou školou. Tentokrát nastoupily dvě sedmičlenné družstva, které byly rozděleny do dvou skupin. Celkový výsledek 10,5- 31,5 ve prospěch hostů vypadal jednoznačně. Hosté byli papírovými favority a v našem velmi mladém týmu nastoupili především úspěšní reprezentanti z Mistrovství Moravy a Slezska. Nutno podotknout, že jsme naše slovenské přátele obrali o 152 ELO bodů. Bylo to způsobeno i tím, že rozdíly na některých šachovnicích byly i 300 bodů ve prospěch hostů.

V našem týmu jednoznačně vyčníval Denis Lička, který odehrál zápas ve výborné formě. Svých silnějších soupeřů se nebál a výrazně si vylepšil svůj osobní koeficient. Uhrál 4 body a pouze jednou odešel poražen. Shodně 2 body získali Denisa Bartečková a Jonáš Létal. U Denisy jsme nevěděli, jestli vůbec nastoupí, protože byla celý týden nemocná. Nepodařilo se jí dotáhnout několik dobře založených partií. Jonáš začátek zápasu prospal. Později se vzpamatoval a začal i vyhrávat. Bertík Buchta bohužel spáchal příliš hrubých chyb. Výsledkem byly dvě remízy a jeden získaný bod. Ondra Matusík bojoval srdnatě. Proti silným soupeřům vybojoval jednu výhru. Pavlínka se většinu času bránila ostrým gambitovým variantám. Často se ocitala v časových tísních. Vybojovala jednu remízu. Hynka Létala mi bylo líto, protože strašně bojoval. Soupeři byli tentokrát nad jeho síly.

Blahopřeji soupeřům k vítězství a děkuji naším hráčům za reprezentaci naší školy. Odveta se bude konat v lednu na Slovensku a věřím, že výsledek tam bude opět v náš prospěch.

Lukáš Weissmann