Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zápas Beskydská šachová škola x Liptovská šachová škola - komentář trenéra

Ve dnech 25. - 27. listopadu se ve Středisku volného času Klíč uskutečnil vzájemný zápas pětičlenných družstev mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou.

Týmy BŠŠ vyhrály oba zápasy a tak se zdá, že trenér Zdeněk Holeksa mohl být spokojený. Zda tomu tak bylo i ve skutečnosti se dočtete ve Zdeňkově komentáři.

Komentáře

Od pátku do neděle jsme sehráli už třetí zápas mezi Beskydskou šachovou školou a Liptovskou šachovou školou. Zápas se hrál na půdě SVČ Klíč a tentokráte byly zápasy na pěti šachovnicích. V obou zápasech jsme byli mírnými favority. V zápase A s ELEM od 1900 -1600 jsme měli tuto sestavu: Daniel Židek, Lucian Vantuch, Richard Stalmach, Tobiáš Krejčok, Marek Miča. Pětici statečných v zápase B pod ELO 1500 tvořili tito hráči: René Bosák, Michael Gřes, Filip Walek, Matyáš Trojan, Matyáš Kaňák.

Všech pět zápasů bylo velice napínavých a rozhodovaly v jednotlivých partiích maličkosti. Naše děti musely vyvinout mnoho úsilí, aby dokázaly v těchto zápasech vítězit. Nakonec v zápase A si připsali naši hráči 4 vítězství a jednu remízu při skóre 15:10. V zápase B to byly tři vítězství a dvě zápasové remízy při stejném skóre 15:10.

Zápas byl z hlediska přípravy našich dětí na účast na Talent Cupu a další těžké partie v novém roce velice úspěšný. Myslím si, že všichni hráči se setkali s novými věcmi. Zjistili, že budou muset pracovat na vylepšení některých svých dovedností.

Pochvalu si zaslouží Richard Stalmach, který výborným výkonem potvrdil oprávněnost své nominace k zápasu Extraligy dorostu a Filip Walek, který až na jednu sehrál pěkné plánovité, ucelené partie.

Slabší výsledky předvedli Tobiáš Krejčok, na kterém se podepsala nějaké nepohoda viditelná už v pátek. Snad nám neonemocní. V druhém zápase se s mezinárodní konfrontací nepopasoval úplně dobře Matyáš Trojan, který takový zápas hrál poprvé. Určitě to bude pro kluky motivace do dalšího tréninku, aby to příště bylo lepší. I přesto si společně se všemi dalšími hráči zaslouží pochvalu za bojovný a týmový výkon.  

Na napínavý zápas v Liptovském Mikuláši se těší Zdeněk Holeksa