Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Zápas Beskydská šachová škola x Liptovská šachová škola - komentář trenéra

Ve dnech 29. - 31. ledna se ve Středisku volného času Klíč uskutečnil vzájemný zápas šestičlenných družstev mezi Liptovskou šachovou školou a Beskydskou šachovou školou.

Týmy BŠŠ vyhrály oba zápasy a tak mohl být trenér Zdeněk Holeksa spokojený.

 

Komentáře

Od pátku do neděle se odehrálo druhé utkání Beskydské šachové školy proti Liptovské šachové škole. Slovenští kolegové přivezli do obou zápasů podle Ela malinko slabší týmy, než byly ta naše, ale po zkušenostech ze zářijového zápasu jsem tomu nepřikládal moc velkou váhu. V zápase A družstev nastoupili: Zuzana Gřesová, Tobiáš Krejčok, Marek Miča, Richard Stalmach, Lucian Vantuch a Ondřej Nytra. Zuzku v neděli vystřídal Petr Gnojek. V turnaji B družstev nastoupili: Adam Frank, Lucie Fizerová, Marek Fizer, Pavlína Dudová, Natálie Szusciková a Martin Vašínek.

Je pravda, že po prvním dnu jsem si říkal, že dvě prohry v zápase silnějších můžeme připočíst únavě soupeřů po cestě ze Slovenska. Sobotní dvojkolo ale dopadlo zle nedobře pro naše soupeře. Tím obě družstva rozhodla o výhrách v obou zápasech. Přece jenom asi domácí postele svědčily našim dětem lépe, než slovenským hostům postele internátu SPŠ. V neděli zabojovali hosté ještě v posledním kole a vybojovali remízu i díky výhře jejich školkou povinného hráče. V týmu našeho A družstva velice dobře zahrál stoprocentní Tobiáš. Ondra naopak uhrál „jen“ tři body z šesti kol. Jeho hra nebyla špatná, ale někdy by potřeboval více odvahy. B tým táhl podle očekávání Adam Frank. Nicméně stejný počet bodů přinesl do týmové kasičky i Martin Vašínek. Na něm bylo vidět, že když se zamyslí, tak mu to hraje. Slabší výkon předvedla Pavlínka, která toho na šachovnici mnoho nechala. Ztráta dámy v třetím kole byla hororová. Celkově můžeme být s výsledky spokojeni. Na předvedené hře bychom nějaké chybičky až chyby našli. Zápas je určitě oživením našeho termínového kalendáře. Doufám, že šachisté z Liptovské šachové školy budou mít chuť nám tuto porážku oplatit a dočkáme se i třetího zápasu LŠŠ vs BŠŠ.

Zdeněk Holeksa