Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Vladimír Holeček vicemistrem ČR

Jak již jsme vás informovali, ve dnech 28. července - 5. srpna se v Rychnově nad Kněžnou konalo Mistrovství České republiky seniorů. V kategorii nad 80 let reprezentoval naši šachovou školu Vladimír Holeček. Hrálo se na 9 kol, z nichž prvních šest se započítávalo do celkového pořadí.

Vladimír Holeček všem dokázal, že věk není v šachu překážkou, získal 4,5 bodů, což ho v redukovaném pořadí vyneslo na skvělé druhé místo! Pane Vladimíre, gratulujeme. V komentáři pod článkem si můžete prohlédnout fotografii a přečíst pár postřehů od účastníka MČR Karla Kubaly.

Komentáře

Ve dnech 28. 7. až 5. 8. se uskutečnilo v Rychnově nad Kněžnou již 20. mistrovství ČR seniorů. Hrálo se v kategoriích nad 50, 60, 70 a 80 let. Je to neuvěřitelné a zároveň úctyhodné, že se v kategorii nad 80 let utkalo o titul 15 hráčů. Díky povolené účasti zahraničních hráčů je nutné zmínit, že absolutním vítězem po 6 započítávaných kolech pro tuto kategorii se stal polský hráč Wladyslaw Pojedziniec. Co se však týká vyhodnocení mistrovství ČR, tak skvělého výsledku dosáhl Vladimír Holeček, který při třech vítězstvích a třech remízách docílil vynikajících 4,5 bodů - stejně jako Zdeněk Most, kterému však více přála štěstěna a při remíze ze vzájemné partie měl o půl bodu lepší pomocné Buchhotzovo hodnocení...

I tak je titul vicemistra ČR  mimořádným úspěchem - a nutno jen dodat, že Vladimír je opravdový reprezentant BŠŠ, když celý turnaj odehrál v "dresu" BŠŠ!! a důstojně dál bojoval a odehrál další 3 partie i v kategorii hráčů nad 70 let.

Za Beskydskou šachovou školu mu za příkladnou reprezentaci patří nejen dík, ale i gratulace !!

K. Kubala