Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Turnaj dvojic - hodnocení trenéra

V neděli se vrátila naše výprava nejmladších talentů ze Seče, kde obsadila naše dvojčlenná družstva v konkurencí 45 týmů třetí, desáté a šestnácté místo. 

 

Jak hodnotí turnaj trenér Zdeněk Holeksa?

 

Komentáře

V uplynulém víkendu s letním počasím proběhl turnaj dvojic nejmladšího žactva v Seči u Chrudimi. Do tohoto turnaje jsme vypravili za poslední roky nejmenší výpravu a to jen 3 dvojice. První dvojici tvořili Marek Fizer a Martin Vašínek. V druhé dvojici spolu bojovali Matyášové Paseka a Kaňák. Poslední dvojice BŠŠ byli Martin Odstrčil a Denis Lička.

Celkově 3. skončili Matyášové. 10. místo obsadili Marek s Martinem a naše papírově nejslabší dvojice obsadila 16. místo. V celkovém pohledu bychom mohli být spokojeni. Získali jsme pódiové hodnocení a všechny družstva obsadila pozice v první třetině startovního pole. Pokud, ale budeme tento turnaj hodnotit, tak bychom se měli podívat na kvalitu hry jednotlivců.

Marek Fizer
Bojoval na první šachovnici. Měl nejsilnější turnaj ze všech našich hráčů, ale 5 bodů je asi málo. Dost partií se rozhodlo v jeho neprospěch už poměrně rychle zpočátku. Jiné partie by se daly označit jako jednobrankovky, ve kterých se Marek moc nenadřel. Nevyrovnaný výkon Marka je nemilým překvapením před MČR mladších žáků. Doufejme, že se z toho oklepe a naváže na ty lepší partie jako třeba proti Mistru ČR do 8 let.

Matyáš Kaňák
Maty mívá poslední dobou schopnost turnaj odehrát velice špatně. Byl jsem zvědav. Jeho začátek byl dobrý. Po prohře s Martinem přišla trošku zbytečná prohra s vítěznou dvojicí a už jsem si říkal, že to zase bude špatné. Maty se ale kousnul, začal hrát téměř bez chyby a dovyhrával celý turnaj.

Denis Lička
Náš turnajový benjamínek. Denis toho moc ještě neodehrál. Byl vidět pokrok oproti únorovému Bezměrovu, ale bude chtít ještě mnoho práce, než dotáhne své vrstevníky. Konečných 5,5 bodů je dobrý výsledek

Martin Odstrčil
Padesát procent na první desce s o něco silnějšími soupeři můžeme hodnotit kladně, ale myslím si, že Martinovi chybí větší praxe v delších partiích. Chtělo by to někam vyjet s bráchou a tam dobře popracovat na turnaji. Některé chyby prostě jsou ještě takové dětské.

Matyáš Paseka
Největší suverén z naší šestice. Je vidět, že pracovat doma se vyplatí už takovýmto špuntům. Vyzrálý výkon, kterému se dají vytknout jen maličkosti. Teď už to chce jen trénovat, trénovat a hrát a v říjnu si Maty pro postup na MČR dojde s přehledem.

Martin Vašínek
Martin je prostě Martin. Do všeho jde svoji hlavou. Na druhé desce měl táhnout jako býk, ale v těžkých zápasech shořel jako papír. Nevím, čím to bylo, ale tohle není to, co bychom od něj očekávali. Přidat v tréninku by asi neškodilo.  

 

Zdeněk Holeksa