Nejúspěšnější šachová škola v ČR

tht Extraliga - komentář zástupce kapitána

O víkendu byla odehrána první dvě kola tht Extraligy družstev. Naše "Áčko" hrálo doma, v sobotu 7.11. s Tatranem Litovel, v neděli 8.11. s ŠK Duras Brno BVK. Oba zápasy skončily shodně vítězstvím 6 - 2 pro domácí tým.

V přiloženém komentáři si můžete přečíst, jak oba zápasy viděl zástupce kapitána Martin Surma.

 

Komentáře

Ve dnech 7. – 8. 11. proběhla úvodní dvě kola nejvyšší šachové soutěže – Extraligy. Čas tak rychle letí, už je to naše jubilejní 10. sezóna a tým Beskydské šachové školy v sobotu nastoupil již ke svému 100. utkání! Já však musel uronit slzu, protože jsem se účastnil soutěže "Díky trenére" a kapitánské otěže v Extralize převzal Martin Surma, který má jako kapitán v soutěžích bohaté zkušenosti. Níže tedy naleznete Martinův komentář.

Pavel Benčo

 

V letošní sezóně družstvo obohatil Petr Pisk, naopak odešel Cyril Ponížil. Výrazné změny tedy nenastaly, a tak k prvnímu dvojutkání nastoupil tým ve složení: Anton Korobov, Sergei Azarov, Alexei Fedorov, Igor Rausis, Vojtěch Zwardoň, Petr Pisk, Stanislav Jasný a premiéru si odbyl jeden z našich talentů Jakub Rabatin. Hlavní změna nastala na postu kapitána, Pavel se nemohl 100. utkání v Extralize zúčastnit, protože byl na vyhlašování soutěže "Díky trenére" v Brně. Tak jsem se ujal "A" týmu já a byla to premiéra úspěšná.

K sobotnímu utkání k nám zamířil soupeř z Litovle, vždy velice nevyzpytatelný svým složením. Také tentokrát překvapil, ovšem pro nás příjemně. Velké problémy se složením družstva byly znát. Naše ELOvá převaha byla znatelná a v konečném výsledku viditelná. Většina domácích hráčů se nedostala do problémů a své partie zvládli. Snad jen na Kubovi se projevila obrovská nervozita z extraligové premiéry a na Standovi zase únava z náročné cesty z MS mládeže v Řecku.

Konečný výsledek 6:2, kdy své partie vyhráli Anton, Sergei, Alexei, Igor a Vojta a remizovali Petr a Kuba, jen potvrdil výše napsané.

Také v nedělním zápase jsme měli ratingovou převahu na mnoha šachovnicích a ukázali jsme především, že na předních šachovnicích umíme zabrat. Opět se podařilo vybojovat přesvědčivé vítězství 6:2, což jsme před zápasem rozhodně nečekali. Na prvních 5 šachovnicích jsme získali během víkendu neuvěřitelných 9,5 b. z 10! Všichni hráči však přistoupili ke svým partiím zodpovědně a díky tomu dokonce vedeme celou Extraligu.

Soutěž je ale dlouhá a my se budeme poctivě připravovat na další kola. Děkuji celému realizačnímu týmu a divákům za podporu na utkáních.

Martin Surma