Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Soustředění o pololetních prázdninách - komentář Karla Plisky

Trenérská rada BŠŠ připravila v době pololetních prázdnin pro Vaše děti dvoudenní soustředění, které proběhlo pod vedením trenérů Karla Plisky a Stanislava Jasného v pátek 4. února a v sobotu 5. února 2022 ve Středisku volného času Klíč v Místku. Na pořadu byla nejen šachová teorie, ale také partie, ping pong, stolní fotbal - však to znáte wink.
 
Jak hodnotí prázdninový víkend Karel Pliska? Dozvíte se v komentářismiley.
 
 

Komentáře

První únorový pátek a sobotu proběhlo ve Středisku volného času Klíč další z řady soustředění, tentokrát "Pololetní". Celkem se mělo zúčastnit 23 dětí, ale dvě na poslední chvíli spadly do karantény. Větší část se účastnila v prázdninový pátek, kdy jsme rozdělili účastníky na dvě skupiny, tu výkonnostně "starší" vedl Stanislav Jasný a "mladší" Karel Pliska.

Během soustředění se probíraly témata ze všech částí partie - zahájení, střední hra, koncovka... Rozbory vzájemných partií na magnetické tabuli, kde se hráči ponaučili z chyb svých i soupeřů. K obědu už vyzkoušeně využíváme hospůdku Sokolík, tady vaří výbornou domácí kuchyni s poctivou polévkou a kam se dostaneme pěknou procházkou kolem řeky. Pátečním vítězem byly buchtičky s krémem a v sobotu "kuřízek".

V pátek většina mladších dětí navázala na Městskou ligu, která byla zakomponována do soustředění a končili jsme "už" v 18 hodin, což je krásných 10 hodin se šachovými figurkami... :)

 

Na další soustředění se těší trenéři BŠŠ!