Postřehy z MČR mládeže v rapidu

Z nedávného Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, které se ve dnech 11. - 12. září konalo v Praze, si hráči Beskydské šachové školy přivezli 1 zlatou a 2 stříbrné medaile.

Postřehy z turnaje z pera trenéra Lukáše Weissmanna si můžete přečíst v komentáři.

MČR v rapid šachu Praha

V pátek 10.9. jsme vyrazili tradičně vlakem do Prahy na mistrovství republiky v rapid šachu. Hrálo se v krásném prostředí hotelu Don Giovanni, kde jsme byli i ubytování a měli i královskou stravu. Bohužel s námi nemohla odcestovat Veronika Vančáková. Do turnajů se i tak kvalifikovalo 12 děvčat a 2 chlapci a jela s námi i početná skupina rodičů, kterým děkuji za pomoc při zdárném zvládnutí akce.

Nejúrodnější byla kategorie děvčat D10. Niki Bartečková, 8,5 b., zvítězila systémem start - cíl, když jediný problém měla až v závěrečné partii. Druhá Lucinka Lacková, 8b., konečně prolomila smůlu a vybojovala stříbro. Obě dívky měly velký náskok před ostatními děvčaty. Amálka Martikánová, 4b, hrála pěkně a může být spokojená. Laura a Kira hrály první velký turnaj a získaly 3 bodíky.

V kategorii D12 se čekalo více. Nejblíže medaili byla pátá Terezka Horková, 5,5b., která se držela, ale chybělo trošku štěstíčka. Viktorka Buchtová, 5b., měla skvělý začátek, ale bohužel sobotní odpoledne už i přes enormní snahu nedokázala dohnat. Lída Lacková, 5 b., může být spokojená, když zlepšila svůj přístup k partiím a skončila ještě v cenách. Valča Bartečková 5b. odehrála celý turnaj v časové tísni. Určitě pomýšlela výše. Klárka Václavková si vyzkoušela královský gambit a odvezla si z Prahy jeden bod.

V kategorii D14 získala stříbro Denisa Bartečková, 6,5 bodů, když se v rapidu cítila jako ve svém živlu. Sofča Tichá se rvala, jako lvice, ale nevyhnula se chybám.

V kategorii H14 se moc nedařilo Bertíkovi Buchtovi po letních výborných výkonech v klasickém šachu. Ondra Šigut, 3,5 b., působil nerozehraným dojmem, i když rapid patří mezi jeho oblíbené disciplíny.

Z Prahy odvážíme jedno zlato a dvě stříbra. Príště se vrátíme ještě silnější.