Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Postřehy z MČR mládeže v rapidu

Z nedávného Mistrovství České republiky mládeže v rapid šachu, které se ve dnech 4. - 6. září konalo v Českých Budějovicích, si hráči Beskydské šachové školy přivezli 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile.

 

Postřehy z turnaje z pera trenéra Karla Plisky si můžete přečíst v komentáři.

 

Komentáře

Mistrovství ČR v Rapid šachu se letos konalo poprvé v Českých Budějovicích.
Zázemí vysokoškolských kolejí je skvělé a pořadatelé zvládli organizaci na jedničku. Snad jen by nebylo na škodu při objednávání stravy rozlišovat dětské a dospělé porce, protože děti a následně rodiče plné talíře nezvládali :)
 
Bohužel situace kolem "Koronapaniky" poznamenala i tento turnaj v tom, že hrací místnost byla uzavřena nejen pro veřejnost, ale i trenérům. Situaci sice zachraňoval online přenos z předních desek v každé kategorii, jenže o nižších šachovnicích trenéři neměli ponětí a po partiích nemohli k jejich hře nic podotknout...
 
Co se týče jednotlivých výkonů, tak bych chtěl gratulovat našim medailistům, ale také vyzdvihnout ty, kterým v posledních kolech těžkého turnaje důležité body unikly a na stupně vítězů si musejí počkat.  
 
Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným rodičům za pomoc nejen při dopravě a hráčům za vzornou reprezentaci naší Beskydské šachové školy.
 
Karel Pliska