Nejúspěšnější šachová škola v ČR

POLSKO-ČESKÁ ŠACHOVÁ LIGA 2019 - 1. turnaj

V posledních čtyřech měsících roku 2019 odehrají naši šachisté čtyři turnaje Polsko-české šachové ligy. Ten první z nich se odehraje v sobotu 21. září v Porabce. Ligy se mohou zúčastnit žáci základních škol v okresu Frýdek-Místek, vyhlášení proběhne samostatně v kategoriích 1. – 3. třída, 4. – 6. třída, 7. – 9. třída. 

V turnaji se našim hráčům mimořádně dařilo, když vyhráli všechny vypsané kategorie. 1. - 3. třída dívky: Valérie Bartečková, 1. - 3. třída chlapci: Štěpán Zahumenský, 4. - 6. třída dívky: Denisa Bartečková, 4. - 6. třída chlapci: Jaromír Osina, 7. - 8. třída dívky: Pavlína Dudová, 7. - 8. třída chlapci: Jan Bjolek.

 

 

 

Komentáře

Polsko-Česká šachová liga

V sobotu 21. 9., jsme vyrazili na první turnaj Polsko-České šachové ligy v Porabce. Žáci škol okresu Frýdek-Místek se tam utkali se zástupci polského družebního města Bielsko-Biala a okolí. Nový projekt vznikl díky dotacím z Evropské unie, ve spolupráci s městem Frýdek-Místek. Díky městu

jsme mohli vypravit autobus s početnou výpravou 33 dětí, které doplnilo 7 rodinných příslušníků.

Cesta na turnaj byla strastiplná. Několikrát jsme zabloudili a řidič si procvičil několikakilometrové couvání.

Naštěstí jsme dorazili včas. Všichni účastníci byli obdarování tričky a o přestávce jsme dostali i svačinu.

Turnaj probíhal svižně v přátelské atmosféře bez jakýchkoliv problémů. Výsledkově dopadl turnaj pro naše barvy na výbornou. V kategorii 1-3 tříd zvítězili Štěpán Zahumenský a Valérie Bartečková.

V kategorii 4-6 tříd byli nejlepší Jaromír Osina a Denisa Bartečková. Nejstarší kategorii 7-9 tříd ovládli

Jan Bjolek a Pavlína Dudová. Další turnaj čtyřdílného cyklu se koná 19.10. v  Kozach.

 

Weissmann Lukáš