Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 8. listopadu bylo ve znamení dohrávek "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Tauš - M. Miča 0-1, V. Vyvial - S. Sysala 0-1,  Z. Tauš - J. Lavrišin 0-1.

Průběžné pořadí: 1místo Martin Tauš, 2. místo Marek Miča, 3. místo Michal Saforek.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 8. 11. 2016 byl na pořadu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, který je na podzim pravidelně hrán i jako okresní přebor jednotlivců, dohrávkový termín a zatím tuto možnost využily 3 dvojice hráčů.

Statistickou zajímavostí je, že ve všech těchto duelech zvítězili hráči černými figurami. Mnohem zajímavější je však výsledek odvetné partie mezi dosud jasně vedoucím Martinem Taušem a naším úspěšným mládežnickým talentem Markem Mičou. Markovi se podařil v tomto turnaji další husarský kousek a svému soupeři, jehož osobní koeficient je o 360 bodů vyšší, připravil první prohru v turnaji.

To současně přispívá k napínavosti soutěže, protože v boji o příčky nejvyšší jsou znovu ve hře hned 4 hráči. M. Miča má nyní bodovou ztrátu na M. Tauše a stejný bodový zisk jako Michal Saforek, který však má jednu partii k dobru a tudíž se může dotáhnout bodově do čela tabulky. Jak jsem komentoval po řádném 7. kole, tak ještě větší rezervy má dosud suverénně hrající Kristýna Laurincová, která má k dispozici 2 možné dohrávky a z 5 dosud odehraných partií má zatím plný bodový zisk – při úspěšném odehrání scházejících partií by se tak mohla dostat i do čela soutěže.

Další dvě dvojice žádné překvapení nepřinesly, když zvítězili oba papírově silnější hráči. První dvojicí byli Václav Vyvial proti Stanislavu Sysalovi a druhým duelem byla partie Zdeňka Tauše proti Janu Lavrišinovi – zvítězili druzí jmenovaní, jako hráči černými figurami.

Příští úterý je pořadu již 8. kolo, ale samozřejmě je možné přijít si zahrát i jen tak volné partie, k čemuž jste všichni srdečně zváni.