Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

V úterý 8. března bylo vyhrazeno dohrávkám "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Port J. - Kuchař M. 0,5-0,5, Mavrev D. - Pravec P. 1-0, Saforek M. - Sysala S. 0,5-0,5, Vyvial V. - Adamec T. 0-1.

Průběžné pořadí je následující: 1místo David Mavrev, 2. místo Patrik Štěpán, 3. místo Josef Port.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 8. 3. 2016 byl podle rozpisu 11. cyklu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku dohrávkový termín, což využila téměř polovina hráčů, když se odehrály hned 4 partie.

Z pohledu nasazení hráčů byli nejvyšší dvojicí Josef Port v odvetě bílými proti nejvýše nasazenému Matěji Kuchařovi, a přestože J. Port docílil „jen“ nerozhodného výsledku, tak ve vzájemném duelu získal 1,5 bodů ze dvou a nadále prokazuje, že oprávněně patří na medailové pozice, když navíc ještě může své bodové zisky navýšit úspěšnou hrou v dohrávce stále ještě jedné scházející partie. S handicapem 1 scházející partie je na tom podobně i M. Kuchař, ale nyní je za svým soupeřem v tabulce o 1 bod nazpět.

Neuvěřitelnou formu a bodovou úspěšnost prokazuje nadále nováček soutěže a z pohledu věku benjamínek v turnaji – David Mavrev, který dalším vítězstvím nad Pavlem Pravcem se již dokonce vyhoupnul na samostatné 1. místo v průběžném pořadí, když ve hraných partiích ztratil zatím jen 2 půlky!! Určitě bude řada lidí zvědavá, zda v tomto tažení vydrží až do konce, i když zřejmě již nyní má zaděláno na velice slušný turnajový výsledek!

Zajímavé byly i další 2 dohrávané partie. Odveta v partii Michala Saforka proti Stanislavu Sysalovi sice i napodruhé skončila smírně, ale S. Sysalovi i tento bodový zisk pomohl k dotažení se do skupiny 3 hráčů, jež jsou v tandemu dosud vedoucí trojice. A M. Saforek má k dobru ještě jednu dohrávku – pokud by v ní plně zabodoval, tak má šanci se rovněž do této skupiny pronásledovatelů dostat… Velmi aktivně a útočně si vedl bílými Václav Vyvial v partii proti Tomáši Adamcovi. Taktické obraty se mu však trochu vymkly a ze zápletek vyšel s drobnými ztrátami, ale s velice rozhozenou pozicí a králem v centru šachovnice. Nakonec tedy vítězství slavil T. Adamec a tím se i na svého soupeře dotáhl bodově.

Příští úterý 15. 3. je podle plánu na pořadu již 8. kolo, a přestože i odehraných 55 partií je velice slušnou aktivitou, tak ti, kteří ještě mají potenciál něco dohrát, tak mají k tomu ještě celý týden k dispozici. Samozřejmě jsou možné i předehrávky partií, takže své soupeře hledejte mezi bodově přibližně rovnými hráči, i když mají třeba plný počet odehraných partií.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala