Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

V úterý 9. února bylo vyhrazeno dohrávkám "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Port J. - Kubala K. 1-0, Mavrev D. - Vyvial V. 1-0, Koval K. - Kaňák V. 1-0.

Průběžné pořadí je následující: 1místo Patrik Štěpán, 2. místo Josef Port,  3. místo Matěj Kuchař.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 9.2.2016 byl podle rozpisu 11. cyklu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku dohrávkový termín pro scházející partie hráčů. Předpokládám, že do dalšího úterý, kdy je na pořadu již 5. kolo turnaje se ještě nějaká dohrávka objeví, ale aktuálně tak učinilo 6 hráčů ve 3 odehraných partiích.  Jako již tradičně bojovnost a herní aktivita zúčastněných hráčů je vysoká, takže i ty 3 dohrávky znamenají, že již bylo během měsíce odehráno 32 partií. Reálně se zatím do turnaje zapojilo 18 hráčů, kteří tak mohli teoreticky odehrát 36 partií a to již 3x k turnaji přišel lichý počet hráčů (takže vždy jeden odešel s kontumačním bodem) – tudíž takovou úvahou by se aktivita dala označit více nežli 90 %...

Přestože se udály jen 3 partiové souboje, tak jejich výsledky významně zasahují do dosavadního pořadí soutěže. Zajímavý boj proběhl mezi 4. nasazeným Josefem Portem a 3. Karlem Kubalou, když J. Port jako vůdce bílých figur neustále udržoval převahu ze zahájení a černý hrubou chybou v obranné fázi mu situaci značně ulehčil, takže bílý přesvědčivě zvítězil. Mimo to, že se J. Port tímto vítězstvím dostal na samostatné 2. místo průběžného pořadí s jen půlbodovou ztrátou na vedoucího Patrika Štěpána, ještě významnější je fakt, že svojí účastí v turnaji přispívá k zajímavosti a atraktivnosti soutěže, protože se zdá být, že bude výborným konkurenčním účastníkem dosud vedoucích hráčů.

Za pozornost stojí i další dohrávka, v níž David Mavrev bílými porazil Václava Vyviala – a David, i když do turnaje nastoupil až ve 3. kole a ještě nemá odehrány všechny partie, se tak již nyní bodově dotáhl do závěsu za vedoucí dvojicí bodově společně s Matějem Kuchařem a Karlem Kubalou. Vydobytou pozici ale bude muset nyní obhajovat v souboji s některým z nich, takže uvidíme, jak při svém prvním startu v tomto turnaji v dalších partiích obstojí…?

Do úplného výčtu dohrávek je nutné uvést partii Karel Koval – Vladimír Kaňák, kdy vůdce bílých v již druhé vzájemné partii zvítězil a současně potvrdil své o 200 ELO bodů vyšší nasazení.

Tak, jak jsem již zmiňoval, že v podzimní části do turnaje nastoupil nově ještě hráč v 7. kole a stihnul s dohrávkou odehrát 5 partií, tak je stále možné do této volné soutěže vstoupit pro všechny hráče od neregistrovaných až po úroveň KM s výkonností hodnocenou ELO kolem 2100. Pozvánka k účasti samozřejmě platí nejen pro hráče BŠŠ ale i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů (nyní již v turnaji startují hráči 5 různých oddílů, z toho 2 neregistrovaní). Stačí přijít před zahájením dalšího kola v úterý 17.2.2016 před 17,30 hodin do místa konání turnaje.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala