Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 3. dubna bylo vyhrazeno dohrávkám jarního cyklu "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Saforek - R. Krejčok 0,5-0,5; L. Buchta - V. Kaňák 1-0; J. Konečný - M. Boháč 0-1; A. Vrátný - D. L. Růčka 1-0; J. Koziorek - A. Socha 0-1; B. Mičová - J. Koziorek 1-0.

 

 

 
Průběžné pořadí: 1. místo Matěj Kuchař, 2. místo Karel Kubala, 3. místo Marek Miča, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Tomáš Adamec, u hráčů bez bonifikace vede David Zmelty.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 3. dubna 2018 bylo v přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku na pořadu poslední dohrávkové kolo soutěže – a blížíme se do finále. Zatím se v dohrávkách odehrálo 6 partií, které byly převážně z dolní části tabulky, neboť hráči absolutního pořadí a nejvýše nasazení již mají zkušenosti, že dohrávky je nutné realizovat pokud možno průběžně, protože nakonec s tím již může být problém. Proto se také vůbec nic nezměnilo na čelném pořadí, kde zatím první čtyři místa zaujímají 4 nejvýše nasazení hráči v pořadí 1., 3., 2. a 4. – tedy Matěj Kuchař s půlbodovým náskokem před Karlem Kubalou a Markem Mičou, když Karel má zatím lepší pomocné hodnocení a o bod za nimi je Adam Frank.

Svojí dohrávkou se mohl této skupině přiblížit o něco více i Michal Saforek, který však nevyužil v dohrávce bílých figur a jen remizoval s Romanem Krejčokem.

Neohrožení po dohrávkách zůstávají i lídři skupin s jedním nasazovacím bodem, kde s 1,5 bodovým náskokem vede Tomáš Adamec! Ve skupině bez nasazovacího koeficientu se stejným náskokem vede David Zmelty!

Další výsledky z dohrávek jsou: Lukáš Buchta – Vladimír Kaňák 1-0, Konečný Jakub – Miroslav Boháč 0-1, Aleš Vrátný – David Lev Růčka 1-0, Jonáš Koziorek – Aleš Socha 0-1 a Barbora Mičová – Jonáš Koziorek 1-0.

Situace je však nadále napínavá, neboť o 3 hlavní ceny může ještě reálně bojovat 6 hráčů. Ještě dramatičtější bude boj o 3 ceny mezi hráči s 1 nasazovacím bodem, kde za dosud vedoucím T. Adamcem je skupina hned 8 hráčů se vzájemným rozdílem jednoho bodu!! – a to jim do cen mohou zasáhnout hned další 3 hráči ze skupiny bez nasazovacího koeficientu (hráč může získat v turnaji jen jednu cenu, ale pokud mu vzniká nárok na cenu ve dvou kategoriích, tak si může zvolit tu vyšší). A podobná situace je tedy i ve skupině hráčů s nulovým nasazovacím koeficientem, kde za vedoucím D.Zmeltym je rovněž 8 pronásledovatelů, které mezi sebou dělí nyní jediný bod v tabulce! Pro ně jsou však ve hře dokonce 4 finanční ceny…

Příští úterý (10.4.) je na pořadu již předposlední, kde možná bude v některých duelech rozhodovat nejen šachové umění, ale možná i pevná nervová soustava... J

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala