Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 13. března bylo vyhrazeno dohrávkám jarního cyklu "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Kuchař 0-1; M. Saforek - S. Sysala 1-0; B. Pavlok - T. Schenk 0-1; R. Krejčok - A. Vrátný 0-1; R. Krejčok - M. Boháč 1-0; V. Vyvial - M. Klus 1-0; D. L. Růčka - V. Kaňák 0-1.

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Matěj Kuchař, 3. místo Marek Miča a Adam Frank, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Denis Lička, u hráčů bez bonifikace vede Lukáš Buchta.

Komentáře

Vážení přátelé,

v úterý 13. března 2018 byl v přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku na pořadu dohrávkový termín, který byl tak plánován mimo jiné i proto, že naši talentovaní mládežníci startují v tomto týdnu na mistrovství ČR ve svých věkových mládežnických kategoriích. A je vidět, že pro ně klubový přebor je velmi kvalitním tréninkovým prostředím, takže hned 8 účastníků turnaje startuje na zmíněném přeboru ČR jednotlivců v Koutech nad Desnou.

Přes takto velikou absenci 8 hráčů byl dohrávkový týden intenzívně využit hned 14 hráči, což představuje 7 dalších partií do tabulek!! Již potřetí za sebou získali mírnou bodovou převahu vůdci černých, když získali 4 ze 7 možných bodů – a opět bez jediné remízy…

Nejvýznamnějším duelem byl prakticky boj o první místo v postupové tabulce, kde se v odvetě a předehrávce utkal bílými Karel Kubala proti nejvýše nasazenému Matěji Kuchařovi. Matěj to tentokráte hrál skoro jako bleskovku. Přesto pozice byla dlouho vyrovnaná. Až chyba bílého ve 27. tahu znamenala v konečném důsledku ztrátu důležitého pěšce, což nakonec i rozhodlo o plném bodovém zisku Matěje. V tabulce sice ještě figuruje na 2. místě, protože Karel měl partii jako předehrávku 8. kola – pokud tam Matěj zaboduje naplno, tak po 7 kolech vystřídá na vedoucí pozici K. Kubalu.

Velmi zajímavý duel Michala Saforka proti Stanislavu Sysalovi skončil vítězstvím výše nasazeného Michala, který při jedné scházející partii stále ještě atakuje medailové pozice. Zatím to však nic nemění na pořadí na čelných pozicích, když 3. a 4. místo dělí Marek Miča a Adam Frank se stejným bodovým ziskem a dvoubodovou ztrátou na K. Kubalu. Po prohře dosud vedoucího Karla lze tedy očekávat velmi dramatické boje o nejvyšší 3 místa ohodnocená i finančními cenami.

V dalších dohrávkách prohrál Bohuslav Pavlok s Tomášem Schenkem a překvapivě i Roman Krejčok s Alešem Vrátným, pro kterého je to naopak první skalp hráčů s FIDE ELO! Roman dohání velký počet scházejících partií. V dalším duelu to již bylo lepší, když zvítězil nad Miroslavem Boháčem. Cenný bod zaznamenal také Václav Vyvial v odvetné partii s Milanem Klusem, když ten se naopak seznamuje s velmi silným konkurenčním prostředím turnaje (já sám jsem očekával, že bude hrát v horních patrech tabulky…?). Do úplného výčtu schází uvést výsledek partie Davida Lva Růčky vers. Vladimír Kaňák 0:1.

Žádná z uvedených dohrávek však nic nezměnila na tom, že ve skupině hráčů s jedním nasazovacím bodem jasně vede Denis Lička a mezi hráči bez nasazovacího koeficientu Lukáš Buchta.

Za necelých 9 týdnů již máme za sebou 110 velice bojovných partií!!, což je nejlepší visačka a reklama pro tento turnaj. Příští úterý je samozřejmě na pořadu 8. řádné kolo, což by současně mělo být mobilizující pro hráče, kteří chtějí dohnat odehrání scházejících partií, které podle propozic je možné uskutečnit jen do zahájení předposledního 10. kola.