Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 10. října bylo vyhrazeno dohrávkám  "14. Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: A. Frank - M. Miča 1-0, K. Kubala - J. Lepík 1-0, V. Vyvial - M. Saforek 0-1, P. Dudová - M. Frank 0,5-0,5, V. Kaňák - A. Zemek 1-0, T. Krejčok - R. Krejčok 1-0.

Průběžné pořadí: 1místo Marek Miča, 2. místo Karel Kubala3. místMatěj Kuchař.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 10. října 2017 byl na pořadu Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku dohrávkový termín a nutno dodat, že aktivita zapojených hráčů je stále vysoká, když se odehrálo 6 partií. Na úvod je nutné říci, že hned 3 mládežníci využili možnosti předehraní partií, vzhledem k tomu, že budou mít absenci v době konání přeboru Moravsko-slezského kraje jednotlivců – ale i to je výhoda použitého systému turnaje, že jakákoli absence nemusí znamenat ztrátu možnosti bodovat.

V dohrávkách dominovali vůdci bílých figur, když zaznamenali 4x vítězství a při jedné remíze a na černé zbyl plný bodový zisk jen v jednom duelu. Papírovým předpokladům výsledků (posuzováno podle výše ELO soupeřů) se dá říci, že jen Pavlína Dudová v partii s Martinem Frankem docíleným nerozhodným výsledkem, se očekávanému výsledku vyhnula. Při nižším ELO o téměř 160 bodů je to další úspěšný výsledek naší mladé talentované šachistky.

Nejvýše „nasazenou“ dvojicí byla předehrávka partie mezi Markem Mičou a Adamem Frankem – a Marek opět nezaváhal, když z pěti odehraných partií má zatím 100 % bodový zisk!! V dalším duelu doháněli oba hráči deficit dvou neodehraných partií a Karel Kubala po vítězství nad Jaroslavem Lepíkem se tak stává jediným blízkým pronásledovatelem M. Miče, když má také 100 % bodový zisk, ale zatím stále bez jedné odehrané partie.

V souboji Václava Vyviala s Michalem Saforkem slavil vítězství Michal a jako jediný v této sérii zvítězil černými figurami. Rodinný souboj Tobiáše Krejčoka s otcem Romanem rozhodl pro sebe náš další talentovaný mládežník. A do úplného výčtu zbývá doplnit vítězství Vladimíra Kaňáka nad jedním z benjamínků v turnaji Antonínem Zemkem.

Další řádné 5. kolo je na pořadu příští úterý 17. 10. Takže nyní mají hráči ještě stále celý týden na realizaci případných dohrávek (nebo i předehrávek) scházejících partií, kterých přes vysokou účast je ještě stále dost.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala