Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

Úterý 28. února bylo vyhrazeno dohrávkám "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - R. Berezjuk 1-0, M. Saforek - D. Mavrev 0,5-0,5, K. Laurincová - J. Stachovič 1-0, M. Frank - A. Frank 0-1, V. Vyvial - M. Klus 0-1, V. Kaňák - P. Bužek 1-0, P. Bužek - V. Kaňák 0-1.

Průběžné pořadí: 1místo Karel Kubala, 2. místo Marek Miča3. místo Rostislav Berezjuk

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 28. 2. 2017 byl na pořadu druhý dohrávkový termín a zcela jistě jsme zaznamenali další rekordní údaj do historické statistiky, když se uskutečnilo 7 dohrávkových partií!! Popravdě řečeno nejen dohrávkových, ale hned 3 mládežničtí talenti, kteří mají před sebou Mistrovství ČR ve svých věkových kategoriích, využili další z předností formy této soutěže a výhledové absence nahradili předehráním svých partií. Také počet odehraných 65 partií za 7 kol již překonává celkový počet partií za celé turnaje na jaře i na podzim 2013!

O věrné zpřehlednění postupové tabulky na čele se zasloužila dohrávková odvetná partie Karla Kubaly proti Rostislavu Berezjukovi. Pro Rosťu to nakonec byla smutná partie, když odešel s porážkou – ale nedá se říci, že zaslouženě. Po poměrně rovné pozici ze zahájení a také i střední hry se K. Kubala dopustil nepřesností a Rosťa převzal iniciativu. Když už přechodem do koncovky se pozice opět vyrovnala, tak nejprve Karel odmítnul nabídnutou remízu, kterou mu naopak po další hrubce ve 48. tahu odmítnul na oplátku Rosťa a pozice bílého vůbec nevydala dobře. Nicméně poslední, kdo hrubě chyboval, byl Rosťa a tak i z druhého duelu odešel s porážkou. To současně K. Kubalu vyneslo na samostatné první místo, a jelikož i dalších 6 hráčů průběžného pořadí má odehraný plný počet 7 partií, tak je pořadí poměrně objektivní a také současný bodový náskok lídra před druhým Markem Mičou a další půlbod před Rostislavem Berezjukem a Davidem Mavrevem jsou srovnatelné. Do konce turnaje však ještě scházejí 4 kola – a to se může ještě velmi mnoho změnit… David sice také jednu partii předehrával, avšak s Michalem Saforkem dosáhl černými jen na remízu, která se mu ale promítne do postupové tabulky až v 9. kole, kdy bude na MČR. Michal naopak nyní prokazuje velmi zlepšenou formu a dokonce vedl o pěšce – v realizaci ale byl podle výsledku jen napůl úspěšný…

Velký herní potenciál naznačuje Milan Klus. Tentokráte černými přehrál Václava Vyviala a nebýt posledně prohrané partie na čas, když „nevěděl“, že se hraje na časový bonus za tah a očekával přidání času po 40 tazích, tak se již nyní zařadil do bojů o medaile…? Pravdou však je, že do turnaje nastoupil až v 5. kole a nyní mu ještě stále 2 partie scházejí. Pokud by i v jejich dohrávkách byl úspěšný, tak by se dokonce dostal na dělené 2. místo?

Ztracenou půdu v turnaji, v důsledku četných absencí, tentokráte hledala i Kristýna Laurincová. Dlouho to s ní v partii bílými proti Jiřímu Stachovičovi nevypadalo moc dobře, když jistou dobu měla dokonce o pěšce méně. Nakonec však uplatnila své zkušenosti a po chybách soupeře zvítězila. Stále jí však chybí do plného počtu 2 partie, takže momentálně má k obhajobě stříbra z podzimní části soutěže ještě daleko.

Hned 2 partie stihli odehrát Vladimír Kaňák s Přemyslem Bužkem – z obou vyšel vítězně Vladimír, což zdvojnásobuje jeho dosavadní bodový zisk, ale avizoval své delší absence, takže již těch bodů údajně moc do konce turnaje nepřidá.

Poslední předehrávkou byla partie Martina Franka proti synovi Adamovi. Adam byl samozřejmě favoritem duelu, což potvrdil i výsledkem a má tak k dobru bod do budoucí tabulky.

Příští úterý je na pořadu 8. kolo turnaje. Po dnešní záplavě dohrávek se tabulky poměrně hodně zaplnily. Přesto je možné využít i další dny k dohrávkám scházejících partií, které v tuto chvíli scházejí hlavně hráčům dolní poloviny tabulky. Ale i oni bojují nejen o své ELO, ale také o 4 ceny pro hráče bez nasazovacího koeficientu – tak neváhejte, a pokud to máte v úmyslu, tak ty dohrávky nenechávejte na poslední chvíli, protože je pak již můžete i nestihnout. Další informace a tabulky po 7. kole, včetně uskutečněných dohrávek a komentáře, naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala