Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - dohrávky

V úterý 7. února byly na pořadu dne dohrávky "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: D. Mavrev - K. Kubala 1-0, M. Miča - A. Frank 1-0, K. Koval - M. Klus 1-0, I. Bebek - M. Frank 0-1, T. Adamec - V. Vyvial 0,5-0,5.

Průběžné pořadí: 1místo Rostislav Berezjuk, 2. místo David Mavrev3. místKarel Kubala

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 7. 2. 2017 byly na pořadu dohrávky – a je vidět, že hráčská aktivita je veliká, protože 5 dohrávaných partií představuje téměř polovinu scházejících partií do maxima možných!! A nebyla nouze o překvapivé výsledky.

O svoji neporazitelnost přišel Karel Kubala s černými proti Davidu Mavrevovi. Asi platí, že pokud hráč není zdravotně v pořádku, tak je lépe nehrát. Přesto 2 scházející partie mne vedly k této dohrávce, která se od počátku vyvíjela dobře, když jako černý jsem od 14. tahu vedl o „zdravého“ pěšce. Únava a nepozornost se projevila v 28. tahu, kdy jsem jednotahově přehlídl ztrátu věže a partii mohl zabalit. Ale i to k šachu patří a čelo tabulky se tak stalo velice zajímavé a vyrovnané. David se tak vyšvihl bodově na dosud vedoucího Rostislava Berezjuka a za nimi je s půlbodovým odstupem velké pole pěti hráčů!! Jediným hráčem, který má zatím 100 % bodový zisk, tak zůstal již jen Tomáš Kornel, který je však v dohrávkách neaktivní a má odehrané jen 3 partie. Přesto i tak jako 20. nasazený figuruje momentálně v postupové tabulce na vynikajícím 9. místě!!

Do skupiny pronásledovatelů se dotáhnul Marek Miča, který tentokráte poměrně rychle zdolal bílými překvapení úvodních kol - Adama Franka – i on však stále ještě patří do stejné bodové skupiny. Novým překvapením je otec Adama – Martin Frank, který tentokrát černými zdolal Ivana Bebka a s ELO 1303 a jako 17. nasazený se dostal opravdu velmi vysoko na dělené 3. až 7. místo… Uvidíme, zda nyní odolá mnohem těžším soupeřům, které zcela jistě v dalším kole dostane.

Dalším z této skupiny je po vítězství bílými Karel Koval, který tentokráte zdolal Milana Kluse. V tomto případě se mi již ani nechce psát o překvapivém výsledku, protože náš nestor turnaje takové výsledky dosahuje snad pravidelně. Tentokráte mu nevadilo, že soupeř měl ELO o 139 vyšší, a když mu nepřijal nabídku remízy, tak ho prostě porazil!!

Poslední partií byl duel mezi hráči podle startovacího čísla sousedícími v dolní části tabulky. Přesto si troufám říci, že to byla asi nejzajímavější a velice obsažná partie. V partii Tomáše Adamce proti Václavu Vyvialovi se na konečném výsledku dost výrazně podepsala časová tíseň obou hráčů, která je provázela snad posledních 20 tahů. Objektivně vzato měl blíže k vítězství Tomáš, ale nakonec partie asi po zásluze skončila nerozhodně.

Příští úterý je na pořadu 6. kolo, která nás tak prakticky přivádí již do druhé půlky turnaje. Týden je však dosti dlouhá doba, aby si hráči domluvili případné další dohrávky a tak zredukovali počet scházejících partií.

Další informace a tabulku po 5. kole a uskutečněných dohrávkách naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala