Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 9. kolo

V úterý 14. listopadu bylo odehráno 9. kolo "14. Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Miča - A. Frank 1-0, K. Zemková - K. Kubala 0,5-0,5, J. Lavrišin - T. Krejčok 1-0, J. Lepík - R. Krejčok 1-0, P. Dudová - T. Adamec 0-1, V. Kaňák - S. Sysala 0,5-0,5, M. Kaňák - D. Lička 0,5-0,5, K. Koval - M. Frank 0,5-0,5, V. Vyvial - I. Bebek 1-0, A. Zemek - P. Pravec 1-0, Z. Tauš - P. Bužek 1-0.

Průběžné pořadí: 1místo Marek Miča, 2. místo Matěj Kuchař3. místMichal Saforek.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 21. listopadu 2017 bylo v Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku na pořadu již 9. kolo a pomalu ale jistě jdeme do finále. A již nyní je jisté, že 14. cyklus této formy soutěže bude v mnoha ohledech rekordní. Na startu se sešlo 26 hráčů, a i když reálně turnaj dohrává 24 účastníků, tak současná herní aktivita je nebývalá! K 9. kolu se sešlo 22 hráčů !! a to ještě Matěj Kuchař měl předehranou partii a s blížícími se dohrávkami se zákonitě přehoupneme ze současných odehraných 99 partií na trojciferné číslo. Prostě trénink jak se patří.

Vedoucí dvojice, zdá se být již nikomu nechce přenechat ani půlku bodu a v aktuální postupové tabulce již mají 3 bodový náskok před dalšími pronásledovateli !! – i to by se asi dalo zapsat do naší knihy rekordů. Jak jsem zmínil, tak Matěj měl již partii předehranou a Marek Miča tentokráte celkem přesvědčivě porazil dotírajícího kamaráda Adama Franka.

Druhá nejvýše nasazená dvojice – Klára Zemková – Karel Kubala - předváděla šachy jako z nějaké přípravky a možná byla remíza po 60 tazích tak trochu spravedlivá. Ve skutečnosti Klára pokazila hned zahájení, což jí soupeř více nežli vykompenzoval darováním pěšce. Později po hrubce se dostal do vyhrané pozice vůdce černých, když získal kvalitu. Dalšími chybami se do vyhrané koncovky dostala opět Klára, což černý nakonec obětí věže za 2 pěšce převedl do remízové koncovky V+S proti V – remíza.

Překvapivé vítězství a potvrzení dobré formy potvrdil Jan Lavrišin jako 15. nasazený proti 9. Tobiášovi Krejčokovi. Tobiáš tak nevyužil možnosti být reálným pronásledovatelem vedoucího tandemu, i když má ještě stále potenciál dvou možných dohrávek. Podle „papírových“ předpokladů Jaroslav Lepík zvítězil nad Romanem Krejčokem a černými Tomáš Adamec nad Pavlínou Dudovou.

Při rozdílu téměř 400 ELO bodů uhrál velice cennou půlku Vladimír Kaňák proti Stanislavu Sysalovi. O nebývalý počet nerozhodných výsledků se tentokráte zasloužili i duely Matyáš Kaňák versus Denis Lička a Karel Koval – Martin Frank. Ode dna se konečně trochu odpoutal Václav Vyvial, když zvítězil nad Ivanem Bebkem. A na posledních dvou šachovnicích naplno bodovali naši nejmladší, když Antonín Zemek zvítězil nad Pavlem Pravcem a Zdeněk Tauš nad Přemkem Bužkem.

Dvě kola před koncem, i když o prvních dvou místech je prakticky rozhodnuto, tak o další dvě hlavní ceny může reálně stále ještě bojovat dalších 7 hráčů! Nejinak je to i ve skupině hráčů bez nasazovacího koeficientu, pro něž jsou vypsány také 4 ceny, kde nyní o bod od konkurentů odskočil Jan Lavrišin, ale i on má za sebou 5 pronásledovatelů a to jsou tam i hráči, kteří mají ještě stále potenciál bodovat ve 3 scházejících partiích – tak uvidíme.

Příští úterý 28. 11. je určeno podle rozpisu soutěže na poslední dohrávky, které je možné realizovat i mimo tento termín. Znovu však upozorňuji, že ti, kteří mají zájem nějaké scházející partie dohnat, tak podle propozic je to možné jen do termínu zahájení předposledního (10.) kola, tedy do 4. 12.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala