Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 8. kolo

V úterý 17. listopadu bylo odehráno 8. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Kuchař M. - Lavrišin J. 1-0, Sysala S. - Štěpán P. 0-1, Adamec T. - Vyvial. V. 1-0, Saforek M. - Bebek I. 1-0, Kaňák V. - Tauš Z. 0-1.

Po 8. kole máme toto pořadí: 1místo Karel Kubala, 2. místo Patrik Štěpán, 3. místo  Matěj Kuchař.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Svátek – nesvátek – šachy se hrají a tak v úterý 17.11.2015 bylo na pořadu již 8. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, hraného současně jako okresní přebor jednotlivců. Je pravdou, že tento termín nebyl nejvhodnější, protože řada hráčů měla v souvislosti se státním svátkem a delším volnem jiné soukromé aktivity. Ale i tak nám přibylo dalších 5 výsledků a do soutěže se navíc zapojil nový hráč Zdeněk Tauš a hned úspěšně vítězstvím v partii nad Vladimírem Kaňákem. Přesto se nám rozhojnil počet neodehraných partií, ale jelikož dosud byla každá 6. partie z dosud odehraných 63 uskutečněna formou dohrávky nebo i předehrávky, tak jsem optimista a myslím, že se to procento odehraných partií ještě výrazně navýší. Také fakt, že je vypsáno celkem 10 cen - a to bude jistě velmi motivační, protože v tuto chvíli mohou o ně zabojovat prakticky všichni účastníci turnaje!!

Patrik Štěpán vítězstvím černými nad Stanislavem Sysalou se díky absenci Karla Kubaly dotáhl bodově na dělení 1. místa (oba však mohou jednou dohrávkou svůj bodový zisk ještě navýšit). Kuchař Matěj po vítězství nad Janem Lavrišinem má sice stále ztrátu 1 bodu na vedoucí tandem, ale i tak může stále bojovat o mety nejvyšší, protože jemu scházejí do celkové bilance 2 neodehrané partie… Vypsané ceny za absolutní pořadí jsou však 4, takže o tuto poctu mohou ještě zcela reálně bojovat všichni hráči se 4 bodovým ziskem – tedy do aktuálního 12. místa průběžného pořadí!

Nejen do boje o ceny z absolutního pořadí, ale zejména probojováním se do čela hráčů s jednobodovou bonifikací, se dostal Michal Saforek vítězstvím v partii proti Ivanovi Bebkovi. Také zde jsou ve hře o 3 vypsané ceny nejméně další 4 hráči a to nezmiňuji výsledkový potenciál Luciana Vantucha a Adama Franka, kteří by mohli dohrávkami scházejících partií velmi výrazně zamíchat pořadím a tím i promluvit do boje o vypsané ceny…

Čas na dohnání scházejících partií a tím i možných bodů se velice krátí, protože podle rozpisu soutěže jsou možné dohrávky jen do zahájení předposledního 10. kola, které je na pořadu 8.12. Je pravdou, že ještě předtím (1.12.) je v rozpisu jeden dohrávkový termín, ale i tak by mnozí hráči museli využít i jiné termíny, nežli právě úterky, kdy jsou jinak na pořadu běžné hrací termíny.

Příští úterý 24.11. je na pořadu již 9. kolo, kde zveme k účasti i hráče.

 

Další informace a tabulku po 8. kole naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala