Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 7. kolo

V úterý 31. října bylo odehráno 7. kolo "14. Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Miča 0-1, K. Zemková - M. Kuchař 0-1, M. Saforek - M. Kuchař 0-1, J. Lepík - J. Lavrišin 1-0, I. Bebek - S. Sysala 0-1, K. Koval - P. Dudová 0-1, T. Adamec - V. Kaňák 1-0, M. Kaňák - P. Bužek 1-0, P. Pravec - D. Lička 0-1, A. Zemek - Z. Tauš 0-1.

Průběžné pořadí: 1místo Marek Miča, 2. místo Matěj Kuchař3. místJaroslav Lepík.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 31. října 2017 bylo na pořadu Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku již 7. kolo turnaje. Přestože pár mládežníků ještě zřejmě odpočívalo, nebo dohánělo školní témata po přeboru Moravy a Slezska mládeže v šachu, i tak se odehrálo dalších 10 partií. Matěj Kuchař znovu přispěl svoji „simultánkou“ proti dvěma soupeřům, aby odvrátil pro některého z hráčů dolní části tabulky kontumační bod, když se na startu sešel opět lichý počet hráčů – a nutno říci, že již podruhé zaznamenal basketbalově 2 body!

Tentokráte porazil hned 2 z pronásledovatelů a to černými figurami. V partiích mu neodolali Klára Zemková a Michal Saforek. Nejvyšší dvojicí však byla odvetná partie mezi Karlem Kubalou a Markem Mičou. Oproti prvé partii se tentokráte Marek prosadil dokonce lépe, nežli v první partii a zvítězil. Že poměrně suverénně vítězí Matěj Kuchař, při jeho převaze ELO 250 a více bodů, není divu. To, že si ještě lépe vede v turnaji Marek Miča, který dokonce již v jedné partii zdolal i Matěje, tak to opravdu představuje skvělý výsledek! Pokud jim oběma forma i bodové zisky vydrží až do konce turnaje, tak se bude asi jednat o unikátní výsledek, když již nyní, po 7 kolech má 3. v pořadí Jaroslav Lepík na Matěje ztrátu 2,5 bodu a na Marka dokonce 3,5 !!

Vzhledem k náročnosti vlastní partie jsem neměl moc času na sledování dalších duelů. I díky uvedeným duelům na prvních šachovnicích se tentokráte docílilo zřejmě také rekordního výsledku vůdců černých figur, když zaznamenali 7 vítězství, zatímco bílí tentokráte bodovali jen ve třech duelech. V dobré formě hraje Jaroslav Lepík, který se vítězstvím nad Janem Lavrišinem a dvou scházejících partiích probojoval na samostatné 3. místo v tabulce. Po tříkolové „zdravotní“ odmlce se na startu objevil i Stanislav Sysala, který černými zdolal Ivana Bebka a i s hendikepem scházejících partií se zařadil do 7členné skupiny čtyřbodových hráčů.

Mimo zářivé tažení dvou čelních mládežníků se nám v turnaji ukazuje i další hvězdička -  Pavlína Dudová, která černými figurami tentokráte zdolala Karla Kovala – a pokud jí forma vydrží, tak  bude určitě na start v turnaji vzpomínat v tom nejlepším slova smyslu, neboť dosažené vítězství ji posunulo v průběžném pořadí na nejvyšší příčku hráčů startujících bez nasazovacího koeficientu!

V duelu Tomáše Adamce proti Vladimíru Kaňákovi potvrdil výše nasazený Tomáš roli favorita a zvítězil. Ve zbylých duelech se nám ve velmi dobrém světle představili benjamínci turnaje, kteří pokud odehrají více scházejících partií s nějakým bodovým ziskem, tak je určitě ještě uvidíme mnohem výše v tabulce. Matyáš Kaňák bodoval proti Přemkovi Bužkovi, černými hrající Denis Lička si poradil s Pavlem Pravcem a podobně černými bodoval i Zdeněk Tauš proti Antonínovi Zemkovi.

Další řádné 8. kolo je na pořadu až za dva týdny, v úterý 14.11. Nejbližší úterní termín je určen k předposledním dohrávkám, které si mohou hráči dohodnout i mimo tento termín. Ty, kteří jsou v turnaji nováčky, jen upozorňuji, že dohrávky (a předehrávky) jsou možné jen v termínu do zahájení předposledního 10. kola.  

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala