Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 6. kolo

V úterý 24. října bylo odehráno 6. kolo "14. Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Kuchař 0-1, K. Koval - V. Kaňák 0,5-0,5, J. Lavrišin - V. Vyvial 1-0, P. Bužek - I. Bebek 0-1. M. Kuchař - T. Adamec 1-0.

Průběžné pořadí: 1místo Marek Miča, 2. místo Matěj Kuchař3. místKarel Kubala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 24. října 2017 bylo na pořadu Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku již 6. kolo a tím jsme se již přehoupli do druhé půlky turnaje. Tentokráte jsme počtem nových partií zůstali hluboko za dosavadními průměry. Avšak důvod byl prostý – hned 7 mládežníků startuje v tyto dny na přeboru Moravy a Slezska a také se objevilo pár nemocenských. Protože však některé partie byly předehrány, tak dosavadních 60 reálně odehraných partií se již blíží například celkovému počtu 63 partií za 11 kol v obdobném turnaji na podzim roku 2013!

Nejvýše „nasazenou“ dvojicí byli tentokrát Karel Kubala proti Matěji Kuchařovi. Matěj se svým téměř o 250 vyšším ELO si dokonce troufnul hrát najednou 2 partie, čímž řešil jednak svoji scházející dohrávku, ale také zachránil některého ze zadních hráčů od kontumačního výsledku, když na startu byl lichý počet účastníků. I když se pozice pro Matěje s pěšcem navíc při dámách, všech věžích a různobarevných střelcích zdála být remízová, tak K. Kubala nenašel správný plán hry a Matěj nakonec slavil úspěch útokem na krále a tím i získal důležitý celý bod. Prakticky se tak stal jediným pronásledovatelem Marka Miče, který je v těchto dnech také na krajském přeboru jednotlivců. Přestože velmi srdnatě bojoval i druhý Matějův soupeř – Tomáš Adamec – tak i z tohoto duelu si Matěj připsal celý bod.

V postupové tabulce nyní následuje skupina 4 pronásledovatelů – v tuto chvíli dělící třetí místo, ale jejich odstup na lídra Marka je již tříbodový!!

V klubovém přeboru by se daly další dva duely nazvat jako derby, protože obě dvojice mají za sebou již větší počet vzájemných partií. Výše nasazený vůdce bílých figur Karel Koval nedokázal roli favorita potvrdit a partie skončila remízou. Tím druhým derby bych označil partii mezi Janem Lavrišinem a Václavem Vyvialem, kteří jsou navíc podle nasazení sousedé ze startovní listiny. Zde slavil vítězství Jan, který se současně stal jediným ze skupiny hráčů bez nasazovacích koeficientu, který se v průběžném pořadí vklínil mezi ty nasazené…

Poslední dvojici svedl los již k odvetné partii mezi Přemyslem Bužkem a Ivanem Bebkem – i tentokráte byl Ivan úspěšnější a zvítězil.

Další řádné 7. kolo je na pořadu příští úterý 31. 10., kde již zase budeme zřejmě v plném počtu a k účasti zveme i hráče, kteří v turnaji nestartují, když si mohou zahrát jen tak – volné partie.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala