Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 5. kolo

V úterý 17. října bylo odehráno 5. kolo "14. Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Miča - K. Kubala 1-0, M. Kuchař - K. Zemková 1-0, T. Adamec - T. Krejčok 0-1, V. Vyvial - R. Krejčok 0-1, P. Dudová - J. Lepík 0-1, I. Bebek - P. Bužek 1-0, J. Lavrišin - K. Koval 0,5-0,5, P. Pravec - V. Kaňák 0-1, D. Lička - A. Zemek 1-0.

Průběžné pořadí: 1místo Marek Miča, 2. místo Matěj Kuchař3. místKarel Kubala.

 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry,

v úterý 17. října 2017 bylo na pořadu Přeboru klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku již 5. kolo a aktivita zapojených hráčů zůstává stále vysoká, když se odehrálo dalších 10 partií. Tentokráte lehce dominovali vůdci černých, když zaznamenali 5 vítězství při jedné remíze a 4 prohrách.

Nejvýše „nasazenou“ dvojicí byli zatím jasný lídr Marek Miča v první vzájemné partii s obhájcem titulu přeborníka jarního turnaje - proti Karlu Kubalovi. Mnoho nescházelo a vůdce černých prorazil neporazitelnost Marka, když jej postupně přehrál. V pozici již černý jasně dominoval, a bylo otázkou pár tahů, kdy by získával i materiál. Přesto nepozornost způsobila, že K. Kubala přehlédl zbytečnou ztrátu klíčového centrálního pěšce a Marek si spolehlivě došel pro další vítězství a nadále si drží senzačních 100 % bodového zisku!! Již s dvoubodovým odstupem je za ním hned čtveřice hráčů, kde sice hned třem schází do plného počtu po jedné partii, ale ani bodový zisk v případných dohrávkách na Marka nestačí…

Další duely tentokráte neokomentuji, protože jsem se plně věnoval vlastní partii. Nasazená jednička Matěj Kuchař zvítězil nad Klárou Zemkovou. Další ze skupiny pronásledovatelů Michal Saforek měl předehranou vítěznou partii s Václavem Vyvialem a stejně bodů má i Tobiáš Krejčok, který tentokráte zvítězil černými v duelu proti Tomáši Adamcovi.

O půl bodu zpět jsou po vítězstvích černými figurami Jaroslav Lepík po partii s Pavlínou Dudovou a také Roman Krejčok, který bodoval proti Václavu Vyvialovi.

Tradiční soupeři Jan Lavrišin a Karel Koval se tentokráte rozešli smírně. Z dolní části tabulky se pak odehrály partie Ivan Bebek - Přemysl Bužek 1:0, Pavel Pravec – Matyáš Kaňák 0:1 a Denis Lička – Antonín Zemek 1:0. Zde jen zmíním, že od Denise to byla první partie a snad ještě nějaké dožene možnými dohrávkami. Jeho přistoupením do turnaje se počet zapojených hráčů upravil na 26, a i když do turnaje je ještě stále možné vstoupit, tak zřejmě tento počet účastníků podzimního turnaje bude konečný?

Další řádné 6. kolo je na pořadu příští úterý 24. 10., mezitím však mohou hráči zrealizovat případné dohrávky (nebo i předehrávky) scházejících partií, kterých přes vysokou účast je ještě stále dost.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala