Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 4. kolo

V úterý 13. října bylo odehráno 4. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kubala K. 0,5-0,5,  Kuchař M. - Miča M. 1-0, Koval K. - Lepík J. 0-1,  Sysala S. - Vantuch L. 0-1, Adamec T. - Lavrišin J. 0-1, Bebek I. - Saforek M. 1-0, Haška F. - Křenek M. 1-1, Kaňák V. - Kawulok A. 0,5-0,5.

Po 4. kole máme následující pořadí: 1. místo Karel Kubala2. místo Patrik Štěpán, 3. místo  Matěj Kuchař.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Úterý 13. 10. 2015 bylo na pořadu již 4. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, hraný současně jako okresní přebor jednotlivců. A přibylo nám dalších 9 partií – od počátku tedy již 35.

Přestože partie opět proběhly ve velice bojovném duchu, tak mnoho překvapení se nekonalo. Vedoucí dvojice hráčů se utkala v odvetě, a přestože se hra protáhla až do koncovky a byla nejdelší partií dne, tak se vůdci bílých figur Karlu Kubalovi proti Patriku Štěpánovi nepodařilo zrealizovat trvalou drobnou výhodu a soupeři se i podruhé rozešli smírně. To však byla příležitost pro Matěje Kuchaře, který výhrou nad Markem Mičou se na vedoucí tandem opět bodově dotáhnul a boj o medailové pozice tak opět nabral na zajímavosti.

Prohra M. Miče a naopak výhra Jaroslava Lepíka nad Karlem Kovalem způsobily změny v tabulce, že právě tito dva hráči jsou pronásledovatelé vedoucí trojice, i když momentálně s jednobodovou ztrátou – do konce turnaje je však ještě hodně daleko a oba se určitě pokusí hráčům z vedoucí skupinky nějaký ten bod ještě vzít…?

S dalším bodovým odstupem se nyní vítězstvím nad Stanislavem Sysalou probojoval Lucian Vantuch, který navíc dvěma možnými dohrávkami se může teoreticky dotáhnout na vedoucí trio. Stejný bodový zisk má i Jan Lavrišin, který si černými poradil v partii proti Tomáši Adamcovi. A velkým překvapením je další hráč Ivan Bebek, který jako 18. nasazený porazil bílými 10. Michala Saforka ve velmi ostré partii.

Do úplného výčtu tak schází uvést ještě výhru Filipa Hašky nad Michalem Křenkem, kteří stihli i dohrávku v odvetě, kde pro změnu si bod připsal M. Křenek – oba však partie odehráli tempem, jakoby jim měl vlak ujet… - měli by se nad tím zamyslet? Poslední partií byl duel Vladimíra Kaňáka proti Aleši Kawulokovi a rovněž po dlouhém boji skončila jejich partie tentokráte smírně.

Další kolo je na pořadu příští úterý, kde zveme k účasti i hráče, kteří nejsou do turnaje zapojeni – mohou si přijít zahrát jen tak – pro zábavu…

 

Další informace a tabulku po 4. kole s dohrávkami naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala