Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 4. kolo

V úterý 2. února bylo odehráno 4. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Port J. 1-0, Kotouček J. - Kuchař M. 0-1, Lavrišin J. - Kubala K. 0-1, Kluz M. - Vyvial V. 0-1, Pravec P. - Sysala S. 0-1, Adamec T. - Bebek I. 1-0, Mavrev D. - Frank A. 0,5-0,5.

Po 4. kole máme toto pořadí: 1místo Patrik Štěpán, 2. místo Matěj Kuchař 3. místo Karel Kubala.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

v úterý 2.2.2016 proběhlo již 4. kolo 11. cyklu přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku. Startovní pole se nám znovu rozrostlo a čítá již slušných 20 účastníků, což je současně 2. nejvyšší účast v historii tohoto turnaje, od té doby co je započítáván na FIDE ELO. Vzhledem k doplnění o další posily může při dvoukolovém turnaji 7. nasazený hráč při dobré formě odehrát turnaj s průměrem soupeřů 1932!! Vzhledem k otevřenosti soutěže, do které je možné vstoupit prakticky kdykoli, je stále možné se do turnaje ještě zapojit (v podzimní části přistoupil poslední zájemce až v 7. kole a stihnul ještě odehrát 5 partií…) Díky zvolenému systému turnaje absence v úvodních kolech není zásadní, protože systém soutěže umožňuje scházející partii dodatečně odehrát (i když to není povinné) a navíc jsou v kalendáři soutěže 3 dohrávkové termíny – ten nejbližší již příští úterý!

Ve 4. kole se odehrálo dalších 7 partií, když se tentokráte nekonalo žádné významnější překvapení a hráči výše nasazení převážně bodovali. Také by se to kolo dalo nazvat kolem vůdců černých figur, když tito 4x zvítězili. Nejvýše byla nasazena dvojice Patrik Štěpán s bílými proti Josefu Portovi, kde vůdce bílých si po celou partii udržoval aktivitu a partii dovedl k vítězství. Vzhledem k výsledkům ostatních partií tak v tuto chvíli již zvýšil svůj náskok na celý bod, i když Matěj Kuchař po vítězství s černými proti Jiřímu Kotoučkovi může dohrávkou scházející partie se na něj bodově ještě dotáhnout. S jednobodovým skluzem na vedoucího Patrika se drží po vítězství černými nad Janem Lavrišinem i Karel Kubala. V dobré formě se ukazuje i Václav Vyvial, který rovněž černými po partii několika zvratů slavil nakonec vítězství nad Miroslavem Kluzem a jako jediný se prodral v pořadí mezi hráče s jednobodovým nasazovacím koeficientem. Podle nasazení dopadly partie Pavel Pravec – Stanislav Sysala 0 : 1 a také Tomáš Adamec – Ivan Bebek 1 : 0. Do úplného výčtu zbývají dva startující mládežníci – talenti BŠŠ, kteří se v partii David Mavrev – Adam Frank po dlouhém boji rozešli smírně.

Přestože v této fázi turnaje každý bodový zisk (nebo ztráta) znamená posun v postupové tabulce hned o několik míst, tak pořadí hráčů se již pomalu vyjasňuje. Samozřejmě hodně do toho mohou zasáhnout právě hráči, kteří mají neodehranou jednu nebo i více partií a při úspěšné hře mohou hodně do pořadí ještě promluvit – uvidíme… 5. kolo je na pořadu  až v úterý 16.2.2016, protože jak již bylo v úvodu uvedeno, tak příští úterý jsou na pořadu dohrávky. Pozvánka k účasti samozřejmě platí nejen pro hráče BŠŠ ale i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů (nyní již v turnaji startují hráči 5 různých oddílů, z toho 2 neregistrovaní).

Další informace a tabulku po 4. kole naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala