Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 3. kolo

V úterý 29. září bylo odehráno 3. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Kubala K. - Kuchař M. 1-0, Miča M. - Štěpán P. 0-1, Lepík J. - Vysoglad P. 0,5-0,5, Lavrišin J. -  Sysala S. 0-1, Vyvijal V. - Haška F. 1-0, Bebek I. - Adamec T. 0-1, Kawulok A. - Koval K. 0-1.

Po 3. kole máme následující pořadí: 1. místo Patrik Štěpán, 2. místo Karel Kubala, 3. místo  Matěj Kuchař.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 29.9.2015 proběhlo již 3. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, hraný současně jako okresní přebor jednotlivců a zdá se být, že konečný počet reálně zapojených hráčů se brzy uzavře na počtu 20 až 22 hráčů! Vzhledem k otevřenosti soutěže je možné do turnaje vstoupit prakticky kdykoli a je stále čas se do turnaje ještě zapojit i pro ty, co dosud neměli čas, nebo o svém startu v soutěži váhají. Hned příští úterý je vyhrazeno na dohrávky (nebo i předehrávky) scházejících partií, k čemuž budou organizátoři aktivně nápomocni.

Ve 3. kole se tentokrát odehrálo dalších 7 partií, když zřejmě v den svátku Michala, hned 3 účastníci toho jména scházeli a také po náročném prodlouženém víkendu, kdy veškerá naše mládež startovala na FIDE turnaji BŠŠ, tak většina z nich dnešek vypustila – ať již kvůli odpočinku nebo z důvodů potřeby plnit i školní povinnosti.

I tentokrát se odehrála řada zajímavých překvapení a z pohledu úspěšnosti vůdců bílých nebo černých figur to bylo jednoznačně kolo úspěšné pro černé, kteří ze 7 rozdělovaných bodů získali 4,5. Navíc docílené výsledky pořádně zamíchaly pořadím na čelných místech, kde ani jeden z první pětice minulého kola nezůstal na své pozici. Dosavadní vedoucí Matěj Kuchař s černými tentokrát podlehl ve skutečné miniaturce Karlu Kubalovi a společně s Patrikem Štěpánem, který tentokráte černými porazil Marka Miču, vytvořili nový vedoucí tandem v průběžném pořadí. Na samostatné 4. místo se probojoval Stanislav Sysala, který černými po chybě Jana Lavrišina opět bodoval a zdá se být, že i po jarním úspěšném startu jeho forma dále sílí… Přes první porážku v turnaji je Marek Miča jediným, kdo se zatím prosadil mezi skupinu hráčů s dvoubodovou bonifikací, tak doufám, že mu to vydrží. Nejdelší partií i se zřejmě nevyužitou řadu lepších pokračování svedli tentokrát Jaroslav Lepík proti Petru Vysogladovi a partie zřejmě spravedlivě skončila nerozhodným výsledkem.

Z dalších výsledků svůj 1. bod zaznamenal bílými Václav Vyvial proti Filipu Haškovi. Již 2. bod černými proti Ivanu Bebkovi vybojoval Tomáš Adamec a nakonec další do sbírky bodů vůdců černých figur přidal Karel Koval proti Aleši Kawulokovi. Pořadí dalších míst je však nyní dosti zkreslené řadou chybějících partií, které snad i díky dohrávkovému termínu příští úterý budou z velké části odehrány.

 

Další informace a tabulku po 3. kole naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala