Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený klubový přebor - 2. kolo

V úterý 22. září bylo odehráno 2. kolo "Otevřeného klubového přeboru" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: Štěpán P. - Kubala K. 0,5-0,5,  Kuchař M. - Holeček V. 1-0, Sysala S. - Lepík J. 0,5-0,5, Miča M. - Vyvijal V. 1-0,  Lavrišin J. - Saforek M. 0,5-0,5, Bebek I. -  Koval K. 1-0, Štěpán M. - Kawulok A. 1-0, Haška F. - Adamec T. 0-1.

Po 2. kole máme následující pořadí - 1. místo Matěj Kuchař, 2. místo Patrik Štěpán, 3. místo Karel Kubala.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 22.9.2015 proběhlo již 2. kolo přeboru Klubu přátel šachu ve Frýdku-Místku, hraný současně jako okresní přebor jednotlivců a počet reálně zapojených hráčů již dostoupil na 19 hráčů! Zvýšení kvality soutěže (průměr ELO prvních 8 hráčů vyšší oproti jarní části o úctyhodných 138 bodů!!) jsem komentoval již minule. Tak jako do 2. kola se zapojili další 3 hráči, tak vzhledem k otevřenosti soutěže je možné do turnaje vstoupit prakticky kdykoli a je stále čas se do turnaje ještě zapojit i pro ty, co dosud neměli čas, nebo o svém startu v soutěži váhají… Absence v prvních dvou kolech není nijak významná, protože systém soutěže umožňuje scházející partii dodatečně odehrát a pro ty, co si chtějí jen občas zahrát, tak není povinnost scházející partie dohánět!

Ve 2. kole se tedy odehrálo dalších 8 partií a o překvapení opět nebyla nouze. Velmi dobrou formu opět potvrdil 5. nasazený Matěj Kuchař, který minule bodoval proti nejvýše nasazenému P. Vysogladovi a nyní si poradil i se 4. nasazeným Vladimírem Holečkem. Vítězství jej navíc posunulo na samostatnou vedoucí pozici, protože jeho 2 konkurenti Patrik Štěpán a Karel Kubala skončili svoji partii po 3,5 hodinách nerozhodným výsledkem. Stejně skončil i duel Jaroslava Lepíka proti Stanislavu Sysalovi, když vůdce bílých figur nedokázal uplatnit dobře vyhlížející útok na soupeřova krále.

Byťto je to po 2. kole předčasné, tak další štikou v rybníce se po dvou vítězstvích jeví i náš mladý talentovaný hráč Marek Miča, který se také jako jediný ze skupiny hráčů s jednobodovým nasazovacím koeficientem probojoval do pořadí mezi elitní skupinu a 2. získaný bod ho vynesl až na 4. příčku průběžného pořadí. Tentokráte jeho nástrahám v partii neodolal Václav Vyvial. V dalším duelu tradičních rivalů skončila partie Jan Lavrišin proti Michalu Saforkovi po velkém boji nerozhodným výsledkem, zatímco v další slavil Ivan Bebek vítězství nad Karlem Kovalem a je tudíž dvěma docílenými body lídrem ve skupině hráčů bez nasazovacího koeficientu. Při úplně prvním startu v soutěži si vybojoval svůj historicky první bod Michal Štěpán v partii proti Aleši Kawulokovi a jediný celý bod černými figurami docílil Tomáš Adamec v partii proti Filipu Haškovi.

Přes 3 nerozhodné výsledky, byly všechny partie velice bojovné a nepochybně mají nemalý tréninkový přínos pro všechny zúčastněné hráče. 3. kolo je na pořadu již příští úterý. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů, když i nyní jsou již na startu šachisté 5 různých oddílů a také 1 hráč neregistrovaný.

Na závěr mi dovolte ještě pozvat všechny zájemce k účasti v sedmikolovém FIDE turnaji BŠŠ, který je pořádán od pátku 25.9. do pondělí 28.9.2015 (podrobnosti viz web níže uvedený).

 

Další informace a tabulku po 2. kole naleznete na www.chessfm.cz.

 

Karel Kubala