Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky dohrávek

Úterý 1. února bylo vyhrazeno prvním dohrávkám 22. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Saforek 1:0; M. Štěpán - J. Osina 0,5:0,5; J. Kožušník - Luc. Lacková 0:1; J. Konečný - H. Létal 1:0.

Turnaj je otevřený a tudíž se jej mohou zúčastnit i hráči jiných šachových klubů či hráči "rekreační". Více informací a termíny najdete zdePřijďte si zahrát a zažít příjemnou atmosféru v kruhu šachových přátel!

Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Jaromír Osina, 3. místo Michal Štěpán,  u hráčů bez bonifikace vede Jakub Konečný.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Úterý 1.2.2022 bylo prvním dohrávkovým termínem 22. cyklu Otevřeného šachového turnaje. Přes koronavirová omezení několika hráčů se uskutečnily 4 dohrávkové partie z teoreticky deseti možných. Zda je to dost nebo málo, těžko posoudit, ale buďme rádi i za tuhle aktivitu, kdy se přece jen aktuální postupová tabulka zreálnila a doufejme, že ty karanténní vlivy brzy pominou – a řada hráčů nyní nezaviněně vyřazených, ještě své scházející partie odehrají?

 

Jaké partie se uskutečnily v dohrávkách po 3. kole?

 

Kubala

Saforek

1 - 0

 

Kožušník

Lacková Luc.

0 - 1

Štěpán

Osina

1/2

 

Konečný

Létal

1 - 0

 

Ač jich nebylo mnoho, tak svým způsobem „vykrystalizovalo“ pořadí na čele postupové tabulky, kde prvních 6 hráčů má plný počet odehraných partií. Samostatným lídrem se po dohrávce stal Karel Kubala s jediným pronásledovatelem Jaromírem Osinou, který však poprvé ztratil půlku bodu v partii s Michalem Štěpánem.

Z pohledu FIDE ELO je K. Kubala v turnaji jasným favoritem – já (současně jako pisatel těchto řádků) však musím říci, že zatím mi přeje štěstí, když ani jedna z dosud tří odehraných patií nebyla „čistá“ a soupeři jen nevyužili mých nepřesností ve vzájemných partiích. I dnes jsem se dopracoval k výhře až po 74 tazích a přitom průběh partie měl mnoho situací, kdy by asi zkušenější soupeř je zúročil ve svůj prospěch!!?

V dalších duelech se zdá, že partie byly hrou „na jednu branku“? U vítězství Lucky Lackové nad Jeníkem Kožušníkem by se dalo říci, že vyhrála favoritka. Jinak však to bylo v dalším duelu J. Konečný – H. Létal, kde naopak byl mírným favoritem Hynek. Ukazuje se však, že tréninkové aktivity Jakuba – a také jeho ambice stoupat výše – sklízejí své plody, když už zůstává jen jedním z dvojice hráčů se 100 % bodovým ziskem (spolu s vedoucím turnaje K. Kubalou)! To ho také vyneslo v aktuálním pořadí na 6. místo!! – tedy dost výrazně mezi hráče s vyšší bodovou bonifikací…

Nyní věřím, že 4. kolo se příští úterý normálně odehraje a že účast bude jen minimálně narušena dalšími vynucenými absencemi ? sad V minulých dvou komentářích jsem opakovaně zval k účasti další zájemce, což platí i nadále, i když právě kvůli zmíněným okolnostem již v takové doplnění startovního pole moc nedoufám??

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala