Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 8. kola

V úterý 15. března bylo odehráno 8. kolo 22. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: J. Konečný - K. Kubala 0:1; M. Klus - S. Sysala 0:1; T. Adamec - D. Zmelty 0:1; J. Lavrišin - M. Saforek 0:1; T. Schenk - Č. Kalus 1:0; M. Boháč - P. Bužek 1:0; Luc. Lacková - Lud. Lacková 1:0; T. Horková - V. Buchtová 1:0.

 
 
 
 
Průběžné pořadí: 1. místo Karel Kubala, 2. místo Martin Vašínek, 3. místo Stanislav Sysala,  u hráčů bez bonifikace vede Jakub Konečný.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

V úterý 15.3.2022 se uskutečnilo 8. kolo 22. cyklu Otevřeného šachového turnaje. Nezadržitelně se tak blíží závěr turnaje, když máme před sebou již jen 3 kola a po tom následujícím devátém, poslední dohrávkový termín. Již nyní upozorňuji všechny účastníky turnaje, kterým nějaká partie chybí, že dohrávky partií jsou možné jen do zahájení předposledního (tedy 10.) kola. Mnoho hráčů již přišlo na to, že není třeba čekat na dohrávkový termín a odehráli své partie i v jiném domluveném termínu.

 

Jaké byly dosaženy výsledky v 8. kole?

Konečný

Kubala

0 - 1

 

Schenk

Kalus

1 - 0

Klus

Sysala

0 - 1

 

Boháč

Bužek

1 - 0

Adamec

Zmelty

0 - 1

 

Lacková Luc.

Lacková Lud.

1 - 0

Lavrišin

Saforek

0 - 1

 

Horková

Buchtová

1 - 0

 

Faktická účast byla tentokráte výrazně ovlivněna současně probíhajícím mistrovstvím ČR mládeže, kde startuje hned 7 účastníků našeho turnaje! Reálně se toto úterý odehrálo jen 6 partií a uvedené poslední dvě dívčí dvojice byly předehrány.

„Papírově“ se vítězstvím probojoval Karel Kubala (7,5 b.) opět na 1. místo postupové tabulky. Absentoval však kvůli účasti na MČR Martin Vašínek, který má tudíž partii k dobru a vítěznou dohrávkou se může znovu vrátit do čela turnaje právě on. Běžně dělávám stručné hodnocení obou bonifikačních skupin v turnaji zvlášť. Tento cyklus je však opravdu velice výjimečný. Pokud se podíváte na postupovou tabulku, tak v první desítce je plná polovina hráčů ze skupiny bez nasazovací bodové bonifikace. Tudíž i přes hendikep scházejícího jednoho fiktivního bodu, se bodovým ziskem prodrali nezvykle vysoko mezi výše nasazené hráče. Poprvé se po dalším vítězství probojoval na medailové pozice Stanislav Sysala (6). V další pětici pronásledovatelů aktuálních lídrů jsou hned 4 hráči ze skupiny s nulovým nasazovacím koeficientem!! Ve skupině hráčů bez pomocného nasazovacího koeficientu jsou tak aktuálně na medailových pozicích Jakub Konečný (6), Viktorie Buchtová (5,5) a shodných 5 bodů mají David Zmelty a Lucie Lacková. Pořadí se však bude tradičně poslední 2 kola rozhodovat výhradním nasazováním proti sobě zvlášť hráčů s bodovou bonifikací a zvlášť budou v duelech jen proti sobě hrát hráči bez nasazovacího bodu. Příští úterý bude na pořadu 9. kolo soutěže, kdy budou hráči nasazování podle aktuální postupové tabulky a smíšené duely ještě budou možné i v dohrávkách do zahájení 10. kola turnaje – tedy do 4. dubna.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala