Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 7. kola

V úterý 8. března bylo odehráno 7. kolo 22. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - M. Vašínek 0:1; J. Konečný - J. Osina 1:0; S. Sysala - T. Horková 0,5:0,5; J. Martikán - V. Vyvial 0:1; D. Zmelty - V. Buchtová 0:1; Luc. Lacková - M. Boháč 0,5:0,5; H. Létal - T. Adamec 0:1; T. Schenk - Lud. Lacková 0,5:0,5; P. Bužek - J. Lavrišin 0:1. 

Průběžné pořadí: 1. místo Martin Vašínek, 2. místo Karel Kubala, 3. místo Jakub Konečný,  u hráčů bez bonifikace vede Jakub Konečný.
 

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Úterý 8.3.2022 se uskutečnilo již 7. kolo 22. cyklu Otevřeného šachového turnaje. Minule jsem komentoval určité zklamání, že řada hráčů nevyužila dohrávkový termín a mládežníci pak možnost předehrát si partie, když mají již v dalším týdnu na programu MČR mládeže. Nyní se za své předčasné hodnocení omlouvám, protože konečně řada hráčů přišla na to, že se nemusí hrát jen v úterý a v mezidobí se odehrály ještě další 4 duely. Ve výsledku to znamená, že se dohrávkami poměrně velmi zobjektivizovala postupová tabulka.

 

Jaké jsou výsledky 7. kola?

Kubala

Vašínek

0 - 1

 

Lacková Luc.

Boháč

1/2

Konečný

Osina

1 - 0

 

Létal

Adamec

0 - 1

Sysala

Horková

1/2

 

Schenk

Lacková Lud.

1/2

Martikán

Vyvial

0 - 1

 

Bužek

Lavrišin

0 - 1

Zmelty

Buchtová

0 - 1

 

 

 

 

 

Jak jsem v 5. kole musel konstatovat, že to byla smršť vítězství ve prospěch bílých v poměru 8 : 1, tak nyní to při menší účasti byla „odveta“ černých se skóre 1 : 5 při třech nerozhodných výsledcích.

Nastupující mládí dává o sobě pořádně vědět a na třech horních šachovnicích uhrál jen Stanislav Sysala proti „papírově slabší“ Terezce Horkové nerozhodný výsledek. Na 1. šachovnici se rozhodovalo o lídrovi turnaje, a i když Karel Kubala s FELO o 250 bodů vyšším a ještě s bílými figurami, neodolal hře a tlaku Martina Vašínka, který důležitým vítězstvím se probojoval na samostatné 1. místo. Druhou štikou turnaje je již nyní nepochybně Jakub Konečný, který se svým vítězstvím probojoval již na samostatné 3. místo jen s půlbodovou ztrátou na K. Kubalu a jedním bodem na M. Vašínka. Zde je nutné opakovaně zmínit, že Jakub startuje v turnaji bez pomocného nasazovacího bodu!! Další hráči v pořadí – Stanislav Sysala a Václav Vyvial jsou o další bod zpět. Vedoucí trio se tedy vydělilo od dalšího pole hráčů. Do konce však stále zbývají 4 kola, což může ještě hodně zamíchat pořadím.

Ve skupině hráčů bez pomocného nasazovacího koeficientu si za Jakubem Konečným vedou dobře dvě naše talentované dívky – Tereza Horková a Viktorie Buchtová, které však za Jakubem zaostávají o 1,5 bodu. V každém případě je jejich herní projev dobrou předzvěstí před blížícím se MČR mládeže, kde obě naše hráčky startují – tak ať jim ta forma a herní projev vydrží i pro tento velmi důležitý turnaj.

Příští úterý bude na pořadu 8. kolo soutěže, když tradiční vysoká účast bude snížená o naše hráče - účastníky MČR mládeže. V každém případě je skvělé, že se zdá být, že se nám podaří i tento jarní turnaj dovést zdárně až do konce.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala