Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - výsledky 6. kola

V úterý 22. února bylo odehráno 6. kolo 22. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: M. Saforek - M. Vašínek 0:1; J. Osina - S. Sysala 0,5:0,5; D. Zmelty - J. Konečný 0:1; M. Klus - Luc. Lacková 1:0; V. Buchtová - H. Létal 1:0; T. Horková - J. Martikán 1:0; Lud. Lacková - P. Bužek 1:0; J. Lavrišin - Č. Kalus 0:1; T. Adamec - J. Kožušník 1:0; V. Vyvial - M. Štěpán 1:0.

 

Průběžné pořadí: 1. místo Martin Vašínek, 2. místo Jakub Konečný, 3. místo Jaromír Osina,  u hráčů bez bonifikace vede Jakub Konečný.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Úterý 22.2.2022 bylo na pořadu 22. cyklu Otevřeného šachového turnaje šesté kolo turnaje a to znamená, že jsme se již přehoupli za polovinu turnaje. Účast hráčů, přes neustálé vlivy coronaviru, je stále poměrně velká, když se jich ke kolu dostavilo 18 a jedna partie byla předehraná.

 

Jaké duely se odehrály v 6. kole?

Saforek

Vašínek

0 - 1

 

Horková

Martikán

1 - 0

Osina

Sysala

1/2

 

Lacková Lud.

Bužek

1 - 0

Zmelty

Konečný

0 - 1

 

Lavrišin

Kalus

0 - 1

Klus

Lacková Luc.

1 - 0

 

Adamec

Kožušník

1 - 0

Buchtová

Létal

1 - 0

 

Vyvial

Štěpán

1 - 0

 

Jako již tradičně se ve všech duelech bojovalo jako o život, když nerozhodný výsledek byl zaznamenán jen na druhé šachovnici, ale o „překvapivé“ výsledky tentokrát nebyla nouze. Skvělé je současné tažení aktuálního lídra tabulky Martina Vašínka, který si tentokráte poradil černými proti druhému nasazenému Michalu Saforkovi a jasně utekl dalšímu poli hráčů! Neméně kvalitní hru předvádí nyní druhý Jakub Konečný. I on zatím ztratil jen jeden bod a jako hráč bez bodové bonifikace, je jednoznačně aktuální největší „štikou v rybníce“ J Do čelního umístění by mohli ještě promluvit hráči s rezervou dohrávkových partií. Karel Kubala má z důvodů zdravotních 2 absence a Michalu Štěpánovi k plnému počtu partií schází jedna neodehraná. Oba hráči v případě bodování v dohrávkách by se tak mohli probojovat na průběžné medailové pozice.

Vysoký herní standard prokazuje Jaromír Osina, když zatím neprohrál – a nyní získal cennou půlku bodu proti Stanislavu Sysalovi, když má ELO o 167 nižší! Velmi překvapivý je také následující výsledek. Podobně jako v podzimní části turnaje, má nyní Jan Lavrišin po dobrém vstupu do turnaje slabé chvilky, které znamenaly již třetí nulu v řadě – tentokráte proti Čestmírovi Kalusovi, jehož FELO je o 296 bodů nižší!!? Doufejme, že tak jako na podzim, mu druhá půlka turnaje vyjde o poznání lépe?

Příští úterý je podle rozpisu turnaje na pořadu 2. dohrávkový termín, který mohou hráči využít nejen k odehrání scházejících partií, ale i ti, kteří ví, že je čekají nějaké absence, tak si mohou případně nějakou partii předehrát. Potenciál dohrávek je poměrně velký – celkem 28 partií, což odpovídá 14 duelům. Z toho však plnou polovinu mají k dohrávkám 3 hráči, kde je jejich absence rovněž zapříčiněna zdravotními důvody. I tak věřím, že i oni ještě nějaké partie zvládnou odehrát. Dohrávky je samozřejmě možné domluvit i mimo úterní hrací termín.        

Minule jsem informoval, že nově musíme výsledky průběžně zasílat na FIDE každý měsíc, což za měsíc únor musíme vykonat po právě odehraném 6. kole, takže všichni jistě budou zvědavi, nakolik se ta jejich výkonnost měřená koeficientem ELO za poslední měsíc změnila?

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala