Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - dohrávky

Úterý 28. ledna bylo věnováno dohrávkám již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: K. Kubala - D. Mavrev 1:0; M. Saforek - T. Adamec 1:0; M. Klus - V. Vyvial 1:0; J. Vaněk - F. Buchta 0,5:0,5; V. Buchtová - J. Osina 0:1; M. Frank - T. Schenk 0,5:0,5; B. Buchta - O. Matusík 0:1; J. Šuchma - D. L. Růčka 0:1; P. Matusík - J. Konečný 0:1.

 

 

 

Průběžné pořadí: 1. místo Bartoloměj Buchta, Ondřej Matusík a Michal Saforek, mezi hráči s jednobodovou bonifikací je v čele Viktorie Buchtová, u hráčů bez bonifikace vede Jakub Vaněk.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Dne 28.1.2020 byl na pořadu 19. cyklu Přeboru klubu přátel šachu nejen z Frýdku-Místku první dohrávkový termín. Tuto možnost využilo neuvěřitelných 18 hráčů!! Zde je nutné zmínit, že hned od šesti z nich to bylo předehraní partie - zejména ze strany mládežníků, kteří zanedlouho budou mít mistrovství ČR jednotlivců ve svých věkových kategoriích. I tak byli ale hráči spárování, že pouze 6 hráčům schází dohrát své partie z dosavadních třech kol.

 

Jaké se uskutečnily dohrávky?

Kubala

Mavrev

1 - 0

 

Frank

Schenk

1/2

Saforek

Adamec

1 - 0

 

Buchta B.

Matusík O.

0 - 1

Klus

Vyvial

1 - 0

 

Šuchma

Růčka

0 - 1

Vaněk

Buchta F.

1/2

 

Matusík P.

Konečný

0 - 1

Buchtová

Osina

0 - 1

 

 

 

 

 

Co nám přinesly dohrávky ?  

K jedinému překvapení se schylovalo na první šachovnici v duelu dvou nejvýše nasazených hráčů Karel Kubala – David Mavrev. Karel Získal již ve 12. tahu středového pěšce, ale hned nato udělal takovou hrubku, že mohl házet „ručník do ringu“. David však příležitost nevyužil a zřejmě i v závěru ztratil  koncentraci a partii ještě pokazil tak, že nakonec odešel bez bodu L  Sledovaný byl i duel našich dvou mládežnických talentů Bartoloměje Buchty s Ondřejem Matusíkem. Ondra dosavadního lídra turnaje porazil černými a v aktuální postupové tabulce se dostal do tria vedoucích hráčů, kde se posunul i Michal Saforek po vítězství v dohrávce nad Tomášem Adamcem. Pořadí v elitní skupině nejvíce narušuje Viktorie Buchtová, která ale právě dnes v předehrávané partii podlehla Jaromírovi Osinovi. Druhým, který se reálně tlačí mezi hráče, kteří mají o jeden nasazovací bod více, je Tomáš Schenk.

Pro úplnost je nutné dodat, že postupová tabulka nezahrnuje body u hráčů, kteří je mají z partií předehraných. Nově je pořadí hráčů utříděno i podle pomocného hodnocení již od tohoto kola (v minulých cyklech to nebývalo…).

Další, v pořadí 4. kolo, se uskuteční příští úterý v obvyklý čas 17,30 hodin. Zváni jsou nadále i další zájemci, kteří si chtějí dobře zahrát, případně uhrát si své nové FIDE ELO nebo své stávající ELO zlepšit, či se ucházet o jednu z 12 finančních cen, anebo prostě mít pro zimní večery vhodné vyplnění volného času. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala