Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - 4. kolo

Přestože se nemůžeme vlive aktuální situace scházet v úterní podvečery na Otevřeném šachovém turnaji, aktivita některých jeho účastníků nepolevuje, a tak vám můžeme přinést výsledky "4. kola": M. Klus - K. Kubala 0:1; J. Gnojek - J. Konečný 0:1; M. Pravec - J. Létal 0:1; P. Pravec - H. Létal 1:0; O. Szkandera - J. Martikán 1:0; Lucie Lackuvá - J. Prusková 1:0; J. Létal - P. Pravec 0:1.

Na dalších partiích se samozřejmě můžete domlouvat i nadále!

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

 

20. cyklus Otevřeného šachového turnaje, stále žije!! Všichni víme, jaká je aktuální celospolečenská situace, která nám standardní pokračování v turnaji přerušila (doufám, že jen dočasně?). Přesto turnaj pokračuje a opět mírou takovou, že když 14 hráčů (polovina ze startovního pole) uskutečnilo své dohrávky, nebo i předehrávky turnajových partií, tak jsem se rozhodl je zařadit jakoby součást 4. kola a případné další partie budou tuto tabulku dále doplňovat.

 

V komentovaném mezidobí se odehrály následující partie:

Klus

Kubala

0 - 1

 

Pravec P.

Létal H.

1 - 0

Saforek

Vyvial

1 - 0

 

Pravec M.

Létal J.

0 - 1

Szkandera

Martikán

1 - 0

 

Lacková Luc.

Prusková

1 - 0

Gnojek

Konečný

0 - 1

 

 

 

 

 

V tuto chvíli asi nemá smysl komentovat aktuální postupovou tabulku, protože je zkreslena neodehranými partiemi, které jsou navíc do 6. kola nahrazovány fiktivními půlbody, aby hráči byli nadále nasazováni se srovnatelnými soupeři. Nejpodstatnější je, že i přes omezení se dohrávky realizují a do plného počtu partií 3. kola scházejí nějaké již jen 5 hráčům a oproti tomu 10 hráčů již má odehrány partie pomyslného 4. kola – jen tak dále!!

Pokud reálně vyhodnotíme současnou celospolečenskou situaci, tak nelze předpokládat, že by v horizontu 10 dnů přísná restriktivní opatření byla ukončená natolik, abychom mohli uvažovat v hromadném pokračování turnaje. Přesto schůzky dvojic k odehrání jednotlivých partií v domácím prostředí jsou dobrou možností reálného tréninku šachové hry i s tím, že výsledky budou hráčům započteny na ELO (vždyť již nyní máme odehraných 44 partií !). Proto vy, kteří nemáte pražádné zdravotní potíže a nemáte je ani ve svých domácnostech, tak si domlouvejte odehrání dalších partií s tím, že informaci o tom, jak si zapůjčit šachové hodiny jste již obdrželi od A. Surmy.

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala