Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Otevřený šachový turnaj - 4. kolo

V úterý 4. února bylo odehráno 4. kolo již 19. "Otevřeného šachového turnaje" se zápočtem na FIDE ELO. Zaznamenali jsme tyto výsledky: V. Buchtová - M. Saforek 0:1; J. Lavrišin - O. Matusík 0:1; D. Mavrev - T. Schenk 1:0; T. Adamec - V. Vyvial 1:0; M. Frank - K. Koval 1:0; L. Buchta - J. Osina 1:0; F. Buchta - Ludmila Lacková 1:0; Lucie Lacková - J. Martikán 0:1; M. Boháč - V. Kaňák 0,5:0,5; J. Konečný - J. Vaněk 0:1; B. Pavlok - L. Berka 1:0; P. Matusík - I. Bebek 1:0; P. Bužek - J. Šuchma 0:1.

 

 

 

Průběžné pořadí: 1. místo Ondřej Matusík, 2. místo Michal Saforek, 3. místo Karel Kubala, mezi hráči s jednobodovou bonifikací jsou v čele Viktorie Buchtová a Martin Frank, u hráčů bez bonifikace vede Jakub Vaněk.

Komentáře

Vážení přátelé šachové hry.

Dne 4.2.2020 bylo na pořadu 19. cyklu Přeboru klubu přátel šachu nejen z Frýdku-Místku čtvrté kolo a první třetinu turnaje tudíž máme za sebou. Trochu celkovou účast snížila nemocnost několika účastníků, ale i tak se na startu sešlo 26 hráčů.

 

Jaké byly dosaženy výsledky v jednotlivých duelech? :

Buchtová

Saforek

0 - 1

 

Lacková Luc.

Martikán

0 - 1

Lavrišin

Matusík O.

0 - 1

 

Boháč

Kaňák

1/2

Mavrev

Schenk

1 - 0

 

Konečný

Vaněk

0 - 1

Adamec

Vyvial

1 - 0

 

Pavlok

Berka

1 - 0

Frank

Koval

1 - 0

 

Matusík P.

Bebek

1 - 0

Buchta L.

Osina

1 - 0

 

Bužek

Šuchma

0 - 1

Buchta F.

Lacková Lud.

1 - 0

 

 

 

 

 

Pohledem na výsledkovou tabulku se nedá říci, že by obsahovala nějaký překvapivý výsledek. Drtivou většinu duelů vyhráli výše nasazení – a pokud tomu bylo naopak, tak ten rozdíl FELO nebyl až tak velký, že by se mohl výsledek označit za překvapivý.

Vedoucími hráči v absolutním pořadí jsou po zásluze Ondřej Matusík a Michal Saforek, jelikož oba dosud neokusili hořkost porážky, což se o dalších pronásledovatelích říci nedá. Přesto čelo tabulky je zatím velice vyrovnané, když i 6. hráč v pořadí má na vedoucí tandem zatím jen ztrátu jednoho bodu a to ještě Milan Klus na 7. místě má jednu neodehranou partii k dobru.

Zajímavější je „dotírání“ hráčů ze skupiny „jednobodových“. Viktorie Buchtová a Martin Frank bodově dělí 7. až 10. místo a o půlku pozadu je ještě Tomáš Schenk, takže je jasné, že tato trojice je i v čele pořadí hráčů s jednobodovou bonifikací.

Stávající pořadí mezi hráči startujícími bez bodové bonifikace je zcela nepřehledné. Jediný Jakub Vaněk utekl zbytku hráčů o 1 bod a zařadil se tak i doprostřed tabulky hráčů s jedním bodem nasazovací bonifikace. Hned sedm dalších má zatímní zisk 2 bodů a krystalizaci jejich pořadí budeme moci sledovat až v dalších kolech.

Pro úplnost je nutné dodat, že postupová tabulka nezahrnuje body u hráčů, kteří je mají z partií předehraných.

Další, v pořadí 5. kolo, se uskuteční příští úterý v obvyklý čas 17,30 hodin. Zváni jsou nadále i další zájemci, kteří si chtějí dobře zahrát, případně uhrát si své nové FIDE ELO nebo své stávající ELO zlepšit, či se ucházet o jednu z 12 finančních cen, anebo prostě mít pro zimní večery vhodné vyplnění volného času. Pozvánka samozřejmě platí i pro hráče neregistrované a pro hráče jiných oddílů.

 

Další informace naleznete na www.chessfm.cz.

Karel Kubala