Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ostravský koník 2019 - komentář Zdeňka Holeksy

Beskydská šachová škola jako každoročně i letos vyslala na mezinárodní šachový festival "Ostravský koník 2019" početnou výpravu hráčů. Řada z nich se během celého turnaje pohybovala na předních šachovnicích a tak vás bude jistě zajímat hodnocení trenéra a vedoucího frýdecko-místecké výpravy Zdeňka Holeksy.

 

Hodnocení najdete v komentáři pod článkem.

Komentáře

Na přelomu dubna a května se odehrál už tradičně turnaj Ostravský koník 2019. Při tomto turnaji se hrálo i Mistrovství České republiky mužů, tak všichni zúčastnění mohli sledovat během svých partií i nejlepší hráče naší země. Kromě mistrovství se hrály 3 další turnaje pod FELO 2300, pod FELO 2000 a pod FELO 1700. Tímto rozdělení si každý mohl najít dobrý turnaj pro svou výkonnost. Všech turnajů se zúčastnilo dohromady 31 hráčů naší šachové školy.

Všichni odehráli hodnotné partie a mnoho z nich muselo překonat mnoho těžkých chvílí. Všichni se toho zhostili se ctí, byť se povedly partie, které by trenéři raději neviděli, ale podstatně více partií bylo na úrovni maximálního výkonu a bylo potěšující, že i nejmenší sehráli mnoho dlouhých a poučných partií. S celkovými výsledky mohou být určitě spokojeni Marek Miča, Petr Gnojek, Adam Frank, Richard Stalmach a Ondřej Nytra, kteří zhusta obsadili přední příčky v turnaji pod 2300 a hlavně si vylepšili masivně svůj osobní koeficient. V turnaji pod 1700 uzavřel první desítku Bertík Buchta. Viki Buchtová získala podobně jako kluci ve vyšším turnaji přes 100 ELO bodů. Skoro všichni naši hráči a hráčky mohou být se svými výkony spokojeni a těm, co se nedařilo tentokrát, se jistě bude dařit příště.

Já musím rozhodně pochválit všechny za příkladnou reprezentaci naší školy na tomto turnaji a věřím, že nabyté zkušenosti určitě všichni zúročí v dalších turnajích třeba už v létě, kde je široká nabídka akcí, které nabízíme.

Zdeněk Holeksa