Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ostravský koník 2018 - komentář Jakuba Rabatina

Beskydská šachová škola jako každoročně i letos vyslala na mezinárodní šachový festival "Ostravský koník 2018" početnou výpravu hráčů. Řada z nich se během celého turnaje pohybovala na předních šachovnicích a tak vás bude jistě zajímat hodnocení trenéra a vedoucího frýdecko-místecké výpravy Jakuba Rabatina.

 

Hodnocení najdete v komentáři pod článkem.

Komentáře

V tradičním čase proběhl v prostorách kulturního domu mezinárodní šachový festival Ostravský koník, který už několik let patří k největším šachovým svátkům v našem regionu. Kromě třech otevřených turnajů se zde od roku 2016 hraje také mistrovství České republiky mužů a festival tak každoročně nabízí atraktivní souboje hráčů české špičky.

Velmi nás jistě potěší hojná účast našich členů, a ještě více pohled na výsledkové listiny. Festival je každoročně velmi silně obsazen a naši hráči získali další cenné zkušenosti a většina navíc zaznamenala nemalé přírůstky na svých osobních koeficientech. Pochvalu si za předvedené výkony zaslouží všichni, a i když se zrovna nedařilo, tak partie byly alespoň velmi poučné.

Výsledky jsou dostupné v odkazech, ale přesto bych na závěr ocenil pozoruhodné individuální výkony některých našich členů. Řeč je o Vojtovi Zwardoňovi (5. místo–MČR), Lucianu Vantuchovi (2. místo-open B), Adamovi Frankovi (7. místo–open B) a Markovi Mičovi (9. místo-open A).

Všem hráčům děkuji za čestnou reprezentaci Beskydské šachové školy a také rodičům, kteří zajišťovali dopravu. Těšíme se na další úspěšné vystoupení našich členů.

Jakub Rabatin