Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Open Letní Praha očima Jakuba Rabatina

Do prestižního turnaje Open Letní Praha, který se konal ve dnech 8. - 15. srpna, se letos zapojilo osm hráčů Beskydské šachové školy, na které dohlížel nejen po trenérské stránce Jakub Rabatin.

 

A právě Kubovo hodnocení výkonů jednotlivých hráčů si můžete přečíst v přiloženém komentáři.

Komentáře

Open Letní Praha 2020

V silně obsazeném turnaji „A“ nás reprezentovali Marek Miča, Adam Frank, Ondřej Nytra, Kristýna Laurincová a Matyáš Paseka. V openu „B“ potom Pavlína Dudová, Denis Lička a Hynek Létal. Letos se k nám přidal i Radim Paseka, který se staral o náš jídelníček, za což mu patří obrovské díky.

Všichni naši reprezentanti se prezentovali velkou snahou a bojovností. Pro většinu hráčů sice turnaj nedopadl podle představ, důležité jsou ovšem získané zkušenosti. Partie byly velmi poučné ve všech směrech a zároveň i jakýmsi ukazatelem, na které oblasti své šachové hry by se měli zaměřit, pokud chtějí dále výkonnostně růst, a hlavně uspět na takto silně obsazených turnajích. 

Nejvíce se dařilo Markovi, který se i přes zaváhaní v úvodních kolech dokázal vydrat zpátky nahoru. Pěkný výkon podal také Adam, který předváděl krásné útočné šachy. Kristýna šokovala v prvním kole, potom ji dělala problém zejména hra za černé. Ondra vzhledem k svému dočasně nízkému ratingu dostával poměrně kvalitní soupeře, proto nebylo tak jednoduché se prosadit. Matyášovi se více povedla především druhá polovina turnaje, kde se jeho hra viditelně zlepšila.

V béčku podala skvělý výkon Pavla. Předváděla pestré šachy, sehrála dle mého názoru jedny ze svých nejlepších partií. Denis měl pár šancí na větší bodový zisk, i přesto celkový výkon hodnotím jako dobrý. Hynek byl našim benjamínkem, protože mezi dospělými soutěžil poprvé. K „dlouhým“ partiím ale přistoupil zodpovědně. Po šestém kole měl na svém kontě 3,5 bodů, což bylo hodně slušné. Potom třikrát prohrál, byla na něm znát únava z celého turnaje, i tak jsem s jeho výkonem spokojený.

Všem hráčům bych chtěl poděkovat za reprezentaci Frýdku-Místku a Beskydské šachové školy a budu se těšit opět (snad) za rok.