Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ohlédnutí za Polsko-českou šachovou ligou

Jak jsme vás již průběžně informovali, během měsíců září - prosinec vyjeli naši šachisté čtyřikrát do blízkých polských obcí, kde sehráli čtyři turnaje Polsko-české šachové ligy. Ligy se mohli zúčastnit žáci základních škol v okresu Frýdek-Místek, vyhlášení proběhlo samostatně v kategoriích 1. – 3. třída, 4. – 6. třída, 7. – 9. třída a v kategorii družstev.

Během všech čtyř turnajů byly vždy frýdecko-místecké barvy vidět na stupních vítězů a tak mohl být garant soutěže, trenér Lukáš Weissmann spokojen. Jeho hodnocení přinášíme v komentáři.

Komentáře

Polsko-Česká liga

V úterý 3. 12. jsme vyrazili na závěrečný turnaj Polsko-České ligy, který se konal na městském úřadě v Bielsko Biale. Odcestovala početná výprava 35 šachistů i s podporou šesti rodinných příslušníků. Turnaj sice proběhl ve stísněných prostorách, ale svižně a bez větších problémů. Naším šachistům se opět velice dařilo a obsadili přední příčky. Pořadatelé si pro nás připravili spoustu dárků a také tradiční občerstvení.

Po skončení turnaje došlo k vyhodnocení celé ligy, kdy se započítávaly tři nejlepší výsledky ze čtyř turnajů.  Kategorii děvčat 1-3 třída ovládly setry Bartečkovy v pořadí Valérie a Nikol. Na 3. místě skončila ještě Lucinka Lacková. Ve stejné kategorii chlapců skončil druhý Matouš Mrázek.

Mezi děvčaty 4-6 třída dominovala Denisa Bartečková, která zvítězila ve všech turnajích. Druhá skončila Terezka Horková. Mezi chlapci 4-6 třída byl nejlepší Jarda Osina. Na 3. místě skončil ještě Hynek Létal.

Mezi děvčaty 7-8 třída obsadila 2. místo Pája Dudová. Mezi nejstaršími chlapci jsme posbírali všechny cenné kovy v pořadí 1. Jan Bjolek 2. Matyáš Trojan 3. Vojta Farek.

Vyhlašovala se také soutěž škol, kde zvítězila 8. ZŠ Frýdek-Místek a na 3. místě skončila ZŠ Sedliště. Liga vyvrcholí 11. 1. 2020, kdy k nám přijedou polští přátelé na prohlídku města a sehrát simultánku.