Nejúspěšnější šachová škola v ČR

Ohlédnutí za Extraligou mládeže 2022

Během posledního víkendu bylo ve Vlachovicích odehráno finále Extraligy mládeže 2022, ze kterého si naše šachová škola odvezla 1. místo a obhájila tak loňský titul mistra České republiky.

O výsledek se zasloužili Richard Stalmach, Marek Miča, Adam Frank, Petr Gnojek, Ondřej Nytra, Matyáš Paseka a Pavlína Dudová a trenér Stanislav Jasný, který shrnul finálový turnaj v krátkém komentáři. 

Komentáře

Finále Extraligy mládeže 2022

Závěrečné boje nejvyšší dorostenecké soutěže proběhly po nějakém čase opět ve velmi příjemném prostředí hotelu Pavla ve Vlachovicích. Velký dík za perfektní šachové prostředí a podmínky pro hru, tedy patří organizačnímu týmu v čele se Zdeňkem Fialou. K rozhodujícím utkáním jsme nominovali tuto sestavu. Richard Stalmach, Marek Miča, Adam Frank, Petr Gnojek, Ondřej Nytra, Matyáš Paseka, Pavlína Dudová. Měli jsme tedy na místě možnost kombinovat a měnit hráče podle potřeby tak, abychom dosáhli maximálního výsledku. Po výsledcích základních skupin, kdy jsme i my utrpěli nějaké ztráty, byla průběžná tabulka nečekaně vyrovnaná. Hned pět týmů na vedoucích pozicích mělo stejný počet bodů. Bylo tak jasné, že to nebude jednoznačné a cena každého tahu je velmi vysoká, zkrátka bylo potřeba nastavení na tvrdý finiš. Naši hráči si toho byli vědomi a postupně dokázali zvítězit se silnými družstvy Unichessu, Kobylis, Říčan a Liberce. Tedy ve všech utkáních. Tato generace šachistů Beskydské šachové školy, kromě dalších výrazných sportovních úspěchů včetně skvělého působení v Extralize dospělých, zaznamenala již třetí titul v řadě z této prestižní soutěže, kde nastupují nejlepší junioři a mládežníci z České Republiky. Celkově dosáhli v dorostenecké kategorii již 22. titulu z třiceti možných v historii soutěže. Podílejí se tak na jedinečné reprezentaci města Frýdku-Místku, za což jim patří obrovské poděkování a gratulace. Při pohledu na kvalitu našich reprezentantů věřím, že to bude pokračovat a dosáhneme dalších vítězství, Všem hráčům, rodičům a osobám, které se na výsledku podílely ještě jednou děkuji a gratuluji.         

Stanislav Jasný